3 powody, dla których warto korzystać z outsourcingu kadr

0
1109

Zlecenie wykonywania czynności kadrowych firmie zewnętrznej może przynieść wiele korzyści i znaczne oszczędności. Jakie dokładnie? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Wskazujemy trzy główne atuty outsourcingu kadr.

1. Redukcja kosztów zauważalna od początku współpracy

Własny dział HR w firmie wiąże się z zatrudnieniem co najmniej kilku osób na stałe. Tym większa musi być ich liczba, im więcej jest w firmie pracowników. Koszty ich utrzymania związane są nie tylko z wynagrodzeniem za wykonywaną pracę, ale także za wszystkie nadprogramowe godziny czy zastępstwa w przypadku długoterminowych nieobecności. W przypadku zdecydowania się na outsourcing kadr (np. https://www.ca-staff.eu/uslugi/outsourcing-kadr) kwestie finansowe ograniczają się do opłacenia samej usługi. Oszczędność da się zauważyć już przy pierwszej opłaconej fakturze – czy wstępnej wycenie podczas pierwszych rozmów z podmiotem specjalizującym się w outsourcingu.

odszkodowanie z oc sprawcy

2. Przeniesienie odpowiedzialności względem US, ZUS czy PIP

Kontrole urzędowe to niewątpliwie jedne z najbardziej stresujących momentów w każdym przedsiębiorstwie. Nawet najdrobniejszy błąd może przecież wiązać się z nałożeniem na firmę ogromnych kar finansowych. A im więcej pracy spada na barki działu kadrowego, tym większe prawdopodobieństwo niedopilnowania któregoś z terminów czy wystąpienia braków w dokumentacji. Zlecenie wszystkich czynności kadrowych firmie zewnętrznej to także przeniesienie na nią odpowiedzialności za te zadania. Oznacza to, że w przypadku inspekcji można liczyć na wsparcie profesjonalnego przedstawiciela, a za wystąpienie jakichkolwiek niedociągnięć odpowiada jego firma outsourcingowa.

odszkodowanie z oc sprawcy

3. Dostęp do najnowocześniejszych narzędzi administracyjnych

Profesjonalne firmy zajmujące się payrollem, takie jak Contract Administration, udostępniają przedsiębiorstwu nie tylko swoje usługi, ale także dostępy do nowoczesnych platform administracyjnych. Te umożliwiają np. automatyzację rozliczania czasu pracy i wygodny dostęp do informacji zarówno dla managerów, jak i samych pracowników.

Outsourcing kadr jest więc rozwiązaniem, na które z całą pewnością warto się zdecydować. Doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i średnich przedsiębiorstwach czy dużych korporacjach, gwarantując sporą oszczędność czasu i pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here