Jak zdobyć tanie ubezpieczenie OC?

0
1200

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem w Polsce. Z tego powodu każdy właściciel samochodu poszukuje jak najkorzystniejszej oferty, niezależnie nawet od tego, czy samochód jest użytkowany, czy też nie. Zobaczmy, na czym warto skoncentrować swoją uwagę.

Czym jest OC?

OC to polisa ubezpieczeniowa, w której firma ubezpieczeniowa zgadza się przejąć odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez pojazd ubezpieczony. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawca kolizji nie musi wypłacać odszkodowania we własnym zakresie.

Niestety ubezpieczenie OC często odznacza się bardzo wysokimi składkami. Korzyści z niego płynące są dlatego bagatelizowane przez wielu kierowców, którzy zastanawiają się nawet nad rezygnacją z tego ubezpieczenia, choć jest to niezgodne z przepisami.

odszkodowanie z oc sprawcy

Narażanie się na mandat z powodu braku OC nie jest idealnym sposobem na oszczędzanie. Dlatego lepszym pomysłem wydaje się wybranie najbardziej atrakcyjnej oferty. Warto to zrobić, wykorzystują w tym celu porównywarkę OC, która w szybki sposób potrafi wskazać najlepsze rozwiązania.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń OC?

odszkodowanie z oc sprawcy

Porównywarka ubezpieczeń działa na zasadzie kalkulatora, który uwzględnia różnorodne zmienne, kształtujące ostateczny koszt polisy ubezpieczeniowej. Pozwala przewidzieć, jak wpłyną na jej wysokość między innymi wiek i doświadczenie kierowcy, liczone w latach od uzyskania prawa jazdy. Dodatkowo istotne kwestie to marka, model i rocznik samochodu, a także miejsce zamieszkania klienta. Osobom, które jeżdżą samochodem bezszkodowo, przyznane mogą zostać dodatkowe ulgi, które jeszcze bardziej obniżą koszt polisy.

Wybór najtańszego ubezpieczenia OC

Na podstawie podanych danych kalkulator dobiera konkretne, atrakcyjne oferty. Dzięki temu tanie ubezpieczenie OC jest praktycznie w zasięgu ręki, wystarczy wybrać najbardziej interesującą propozycję spośród wszystkich podanych. Warto pamiętać, iż niezależnie od wybranego ubezpieczyciela, w przypadku polisy OC jej warunki zawsze powinny być takie same. Dlatego można bez problemu kierować się oferowaną stawką.

Czy warto wybrać najtańsze OC?

Oczywiście! Wybór taniego OC to mniejsze obciążenie domowego budżetu, przy zachowaniu tych samych warunków umowy. Warunki polis OC są bowiem regulowane w Polsce ustawowo, co oznacza, że wartości odszkodowania są zawsze takie same, niezależnie od wpłacanych składek. Dlatego nie warto przepłacać, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć choćby na kolejne wyjazdy.

Na koniec warto napomknąć, iż jeśli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, takich jak AC czy assistance, cena twojej polisy może się istotnie zmienić. Wówczas wysokość składki może też istotnie wpłynąć na szczegóły oferty dodatkowego ubezpieczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here