Grupowe ubezpieczenia na życie – wady i zalety

0
2116

W dzisiejszych czasach bardzo wiele mówi się o ubezpieczeniach na życie czy od nieszczęśliwych wypadków. Zwykle były one dostępne wyłącznie dla pracowników firm, ponieważ w grupowych ubezpieczeniach o wiele taniej wychodzi składka na jedną osobę.

odszkodowanie z oc sprawcy

Dziś ubezpieczenie grupowe nie jest już tak ograniczoną opcją, ponieważ coraz częściej tego rodzaju ubezpieczenia stosowane są w bankach, jako dodatkowa oferta, lub w firmach telefonii komórkowej, gdzie takie ubezpieczenie jest dokładane do rachunku za telefon. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ często standardowe ubezpieczenie w ZUS nie do końca chroni nas przed kosztami leczenia powypadkowego czy innego zdarzenia losowego.

odszkodowanie z oc sprawcy

ubezpieczenia grupoweWarto wiedzieć, że ubezpieczenia są otoczone murem przepisów i warunków, które w sporym zakresie ograniczają wypłatę ewentualnego odszkodowania. Często bywa tak, iż oferta daje możliwość uzyskania odszkodowania już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, jednak należy zwrócić uwagę, jako jest minimalny czas przebywania w szpitalu, żeby w ogóle takie odszkodowanie dostać. Jeśli bowiem odszkodowaniu podlega zwykły uraz ale musimy być w szpitalu powyżej tygodnia, to wiele urazów w ogóle nie będzie brane pod uwagę.

Dlatego zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, warto skrupulatnie się zapoznać z warunkami, ponieważ możemy płacić składki a i tak z niczego nie skorzystamy. Niektóre firmy bowiem tak konstruują umowy, że tylko przy bardzo poważnych urazach i długotrwałym pobycie, można liczyć na wypłatę odszkodowania. Szczegóły umowy są niezwykle ważne w kwestii ewentualnego odszkodowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here