Jak bezpiecznie handlować kryptowalutami?

0
1053

Od pewnego czasu nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać, że handel kryptowalutami przynosi ogromne zyski. Ostatnie szybkie wzrosty notować takich walut, jak Bitcoin sprawiły, że wielu zaczęło lokować środki właśnie na tym terenie. Ponieważ jednak przedmiotem inwestycji jest elektroniczny środek płatniczy, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Jak korzystać z usług giełdy kryptowalut, a jednocześnie spać spokojnie i nie stracić pieniędzy? Zastanówmy się nad dwoma kwestiami, znacząco wpływającymi na bezpieczne korzystanie z omawianego rynku – sposób zakupu i przechowywanie aktywów.

odszkodowanie z oc sprawcy

Co do kwestii pierwszej, zdecydowanie odradzamy zakup lub sprzedaż środków za pośrednictwem mało znanych lub nieposiadających żadnej historii, serwisów. Takie transakcje są obarczone wysokim ryzykiem. Mało znane portale często “żyją” krótko, a później ogłaszają upadłość. Są też bardzo podatne na ataki hakerskie, co grozi utratą wszystkich zgromadzonych środków. Należy więc zachować daleko idącą ostrożność. Oczywiście, nawet giełda bez weryfikacji, może spełniać najważniejsze wymogi. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo dany portal jest obecny na rynku oraz w ilu transakcjach dziennie pośredniczy. Jest to pewien wskaźnik płynności finansowej. Takie serwisy jak Binance (zobacz więcej: https://www.kryptoporadnik.pl/gielda-binance/) lub Bitbay, to praktycznie zawsze dobre miejsca do rozpoczęcia przygody z kryptowalutami.

Jeżeli natomiast mówimy o sposobie przechowywania zakupionych walut, potrzebujemy dobrego i bezpiecznego miejsca. Przestrzeń, w której można przechowywać elektroniczne środki, to portfele do kryptowalut. Dzielą na ciepłe – takie, które do prawidłowego działania potrzebują połączenia z Internetem, oraz zimne – mogące pracować w trybie offline. Jak nietrudno przewidzieć, właśnie portfele offline są zdecydowanie bezpieczniejsze. Na rynku istnieje wiele znanych i sprawdzonych modeli. Jednym z popularniejszych jest Trezor T, jednak wciąż trzymający się wysoko w cenie. Tańszą alternatywę proponuje Ledger Nano S, na którym można przechowywać najpopularniejsze rodzaje kryptowalut, a dodatkowo tworzyć kopie zapasowe. Inną opcją jest model Ledger Nano X – przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią bezpieczeństwo.

odszkodowanie z oc sprawcy

Obie kwestie, zarówno wybór giełdy, jak i portfela do kryptowalut, należy rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Wtedy rośnie szansa, że przyniesie nam spodziewane zyski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here