Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń – jak wnioskować?

0
1439

Jeszcze do niedawna chcąc ubiegać się o pomoc finansową online bez przedstawiania zaświadczenia o dochodach, mogliśmy tylko i wyłącznie w firmach pozabankowych. Dla kredytobiorców jest to spore ułatwienie, ponieważ nie muszą w tej sytuacji prosić swojego pracodawcę o wystawienie owego dokumentu. Poza tym pamiętajmy, że rynek pracy w tej kwestii także wymusił pewne zmiany, do których aktualnie dostosowały się również banki. Dzięki temu i w tych instytucjach możemy starać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy online na podstawie umowy cywilnoprawnej?

Pracując na umowę o dzieło lub na zlecenie co miesiąc na nasze konto bankowe przelewane są kwoty, które wystarczają obecnie instytucjom bankowym, by udzielić nam kredytu. Jak nie trudno się domyśleć – kredyt hipoteczny w tym przypadku nie wchodzi w grę. Mowa tu o tak dużych kwotach, że bank nie chce narażać się na aż tak duże ryzyko. Co innego, kiedy chcemy pożyczyć jedynie kilka-kilkanaście tysięcy złotych.

Wtedy to bez dostarczania zaświadczeń o dochodach powinniśmy bez większych problemów otrzymać kredyt gotówkowy. Jesteś zainteresowany taką pomocą finansową? W takim razie zapoznaj się z poniższymi informacjami, z których dowiesz się na czym polega owa oferta czy kto może się o nią ubiegać. Jak wygląda to w praktyce? Sprawdźmy!

Kredyt bez zaświadczeń – czym się wyróżnia?

Starając się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń musimy posiadać stały dochód. To podstawa, by się o niego ubiegać, ale… Ale nie musimy posiadać umowy o pracę, by nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Równie dobrze możemy posiadać umowę o dzieło czy zlecenie. Banki akceptują jednak o wiele więcej źródeł. Wiele z owych instytucji tak naprawdę akceptuje każdy wpływ, który jest notowany co miesiąc na naszym koncie bankowym. Jednakże przed wypełnianiem wniosku warto wcześniej dowiedzieć się jak dokładnie wygląda to u danego kredytodawcy.

I to właśnie już na tym początkowym etapie widać różnicę między zwykłym kredytem gotówkowym, a kredytem bez zaświadczeń. W drugiej opcji przyznanie wsparcia finansowego jest możliwe na podstawie oświadczenia – wystarczy, że wpiszemy jaki odnotowujemy co miesiąc dochód, ile mamy osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym i na jakiej podstawie otrzymujemy wypłatę. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszani do przedstawienia zaświadczenia od swojego pracodawcy. Takie działanie znacząco skraca proces ubiegania się o kredyt.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kredyt gotówkowy online – na co możemy wydać pieniądze?

Jedną z wielu zalet tego produktu bankowego jest fakt, że udzieloną nam gotówkę możemy wydać na dowolny cel. Nie musimy tłumaczyć się instytucji na co dokładnie wydamy pieniądze. Zatem możemy kupić sobie nową pralkę czy spłacić dotychczasowe zadłużenia.
Z pewnością zastanawiasz się czy istnieje kredyt hipoteczny bez zaświadczeń. Jak zostało już wyżej wspomniane – nie jest on dostępny i z pewnością ten stan się nie zmieni. Mowa tu o tak dużej inwestycji, że bank nie będziemy aż tak bardzo ryzykował.

A może dostępny jest kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń? Niestety i tutaj mamy marne szanse na napotkanie takiej oferty. Jeśli już spotka nas taki zaszczyt to będziemy musieli zapewnić bank, iż posiadamy stały dochód i odpowiednio to potwierdzić.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

Choć banki starają się zminimalizować formalności, by stać się konkurencją dla firm pozabankowych w tej kwestii to nie oznacza, że nawet kredyt bez zaświadczeń o dochodach jest dostępny dla każdego. I w tym przypadku musimy spełnić pewne wymagania, by ubiegać się o dodatkową gotówkę. Podstawą jest pewny i systematyczny dochód. To da niejako gwarancję bankowi, że będziemy spłacać swoje zadłużenie w terminie. W tym celu należy przedstawić wspomniane dochody z ostatnich 3 czy 6 miesięcy. Bank zazwyczaj sprawdzi to sam na podstawie wyciągu z naszego konta bankowego.

Prócz tego należy:

odszkodowanie z oc sprawcy
  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • a także stały adres zamieszkania na terenie Polski.

Nie ulega wątpliwości, że te wymagania może spełnić już większość z nas. Najważniejsze jest w końcu to, że nie musimy posiadać umowy o pracę, by starać się o kredyt gotówkowy. Comiesięczne wpływy na konto wystarczą, by nasz wniosek był rozpatrzony pozytywnie.
Należy dodać, że niekiedy zostanie sprawdzona także nasza zdolność kredytowa. Nie każdy bank stosuje takie praktyki, ale warto mieć to na uwadze. W przypadku, kiedy w przeszłości nie spłacaliśmy zobowiązań na czas możemy obecnie nie otrzymać pomocy finansowej.

kredyt bez zaświadczeń online

Jak starać się o kredyt bez zaświadczeń online?

Po znalezieniu banku, który ma owy produkt w swojej ofercie, pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest złożenie wniosku. Co ważne – możemy to zrobić online. Po wykonaniu tej czynności warto jeszcze raz sprawdzić wszystkie wpisane przez nas dane. Nie należy zatajać ani podawać fałszywych odpowiedzi. Po tym nie pozostaje nam już nic innego jak zaakceptowanie i wysłanie wniosku.
To wszystko? Zazwyczaj tak. Cały proces niekiedy nie trwa dłużej niżeli kilkanaście minut. Należy pamiętać, że choć nie będziemy potrzebowali zaświadczenia od naszego pracodawcy to mogą być nam potrzebne inne dokumenty – mowa tu o wyciągu bankowym. Niekiedy może być to także PIT. Będąc stałym klientem danego banku możemy być z tego jednak zwolnieni.

O jaką kwotę możemy się ubiegać?

To zależy już od oferty danego banku. Instytucje same ustalają minimalną i maksymalną kwotę, o którą możemy się ubiegać. W jednej maksymalnie pożyczymy 5 tysięcy, a w drugiej nawet 100.000 złotych! Różnice są widoczne w zależności od tego czy o pomoc finansową stara się stały czy też nowy klient. W tym przypadku warto ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach w banku, w którym posiadamy już konto. Taki trik pozwoli nam automatycznie zwiększyć kwotę potencjalnego zobowiązania.

Ile wynosi maksymalny okres spłaty?

Ta kwestia również zależna jest od oferty danej instytucji bankowej. Nie ma jednego sztywnego okresu kredytowania. W jednym banku będzie on wynosił od 3 do 96 miesięcy, a drugim te dane mogą być jeszcze inne. Dlatego też interesując się kredytem gotówkowym bez zaświadczeń sprawdź aktualną ofertę i bądź na bieżąco z takimi informacjami.

Kredyty gotówkowe bez potwierdzania dochodów online – podsumowanie

Czy chcąc ubiegać się o pomoc finansową w banku opłaca się wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń? Oferta ta posiada wiele zalet co potwierdzają wyżej wspomniane fakty. Przede wszystkim nie musimy prosić swojego pracodawcę o wydanie nam zaświadczenia o dochodach. Nie musi on zatem wiedzieć, że staramy się o kredyt w banku.

Prócz tego w wielu sytuacjach wszelkie formalności możemy wykonać przez Internet w domu – podobnie jak w przypadku chwilówek online – TwojaPierwszaPożyczka.pl – porównywarka pożyczek bez odsetek. Cały proces zacząwszy od wypełnienia wniosku po otrzymanie gotówki na konto bankowe nie trwa dłużej niżeli kilkanaście minut. Co prawda tyczy się to stałych klientów danej instytucji, ale to i tak spore ułatwienie.

Czy są jakiekolwiek minusy? Choć nie potrzebujemy tu żadnych dodatkowych dokumentów, to bank może prześwietlić naszą zdolność kredytową. Poza tym posiadając stałe wpływy na konto możemy być niemalże pewni, że otrzymamy kredyt bez zaświadczeń – przez Internet, szybko i bez zbędnych formalności!

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here