Jak brać odpowiednią pożyczkę?

0
747

Kiedy współpracujesz z pożyczkodawcą, zasady są dość jasne. Musisz spłacić pożyczkę w uzgodnionych terminach. Oznacza to, że nawet jeśli Twoja firma upadnie, nadal będziesz musiał dokonywać płatności. Ponieważ większość kredytodawców wymaga od Ciebie gwarancji pożyczki, Twój majątek może zostać sprzedany w celu zaspokojenia długu.

odszkodowanie z oc sprawcy

Wysokie oprocentowanie

Niestety, drapieżni pożyczkodawcy istnieją, a techniki, których używają, aby wciągnąć niczego nie podejrzewających właścicieli małych firm, stają się coraz bardziej wyrafinowane. Z pewnością nie jest to unikalne dla finansowania dłużnego, ale jest to coś, czego należy być świadomym. Zamiast ujawniać prawdziwy koszt pożyczki, niektórzy pozbawieni skrupułów pożyczkodawcy używają metod innych niż APR. Upewnij się, że pracujesz z pożyczkodawcą, który praktykuje przejrzystość i poda ci uczciwe liczby. Zapoznaj się zarówno z APR pożyczki, jak i z ratą pożyczki i porównaj ją z saldem początkowym.

odszkodowanie z oc sprawcy

Wpływa to na Twoją ocenę kredytową

Każda pożyczka, którą zaciągniesz dla swojej małej firmy zostanie odnotowana w Twojej ocenie zdolności kredytowej. Uważaj, może to spowodować spadek punktacji. Więc zanim złożysz wniosek o pożyczkę, sprawdź u pożyczkodawcy, czy kontrola kredytowa przeprowadzona w celu wstępnej kwalifikacji wpłynie na twoją ocenę.

Co to jest Pożyczka Osobista?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, prosisz o pożyczenie określonej sumy pieniędzy od instytucji pożyczkowej, takiej jak bank lub unia kredytowa. Podczas gdy środki z kredytu hipotecznego muszą być wykorzystane na opłacenie domu, a kredyt samochodowy na sfinansowanie zakupu samochodu, pożyczka osobista może być wykorzystana do różnych celów. Możesz starać się o pożyczkę osobistą, aby pomóc w opłaceniu wydatków na edukację lub leczenie, na zakup ważnego przedmiotu domowego, takiego jak nowy piec lub urządzenie, lub na konsolidację długów. Spłacanie pożyczki osobistej różni się od spłacania zadłużenia na karcie kredytowej. W przypadku pożyczki osobistej, płacisz raty o stałej wysokości przez określony czas, aż do całkowitej spłaty zadłużenia.

Jak ubiegać się o pożyczkę osobistą

Kiedykolwiek zwracasz się do pożyczkodawcy o jakikolwiek kredyt, musisz przejść przez proces aplikacji. Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę osobistą, ważne jest, abyś zapoznał się ze swoim raportem kredytowym i oceną kredytową, abyś zrozumiał, co pożyczkodawcy mogą zobaczyć, gdy będą sprawdzać Twoją ocenę kredytową. Pamiętaj, że sprawdzenie własnego raportu kredytowego nigdy nie wpływa na Twoją ocenę kredytową, więc możesz sprawdzać go tak często, jak potrzebujesz.

Kiedy już sprawdzisz swój kredyt i podejmiesz wszelkie niezbędne kroki w oparciu o to, co widzisz, możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą w dowolnej instytucji finansowej, takiej jak bank, unia kredytowa lub pożyczkodawca internetowy. Każdy pożyczkodawca, do którego złożysz wniosek, sprawdzi Twój raport kredytowy i punktację.

Zminimalizuj wpływ zapytań

Kiedy ubiegasz się o kredyt, a pożyczkodawca przegląda Twój raport kredytowy, w raporcie odnotowywane są trudne zapytania. Trudne zapytania pozostają w raporcie kredytowym przez dwa lata, a ich wpływ zmniejsza się z czasem. Jednak w krótkim okresie czasu, zbyt wiele trudnych zapytań w raporcie może mieć negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową.

Jeśli będziesz porównywać oferty kredytowe, składając wniosek do więcej niż jednego pożyczkodawcy, pamiętaj, aby zrobić to w krótkim czasie, aby zminimalizować wpływ trudnych zapytań. Ogólnie rzecz biorąc, modele scoringu kredytowego liczą wiele trudnych zapytań o ten sam rodzaj produktu kredytowego jako jedno zdarzenie, o ile wystąpią one w krótkim okresie kilku tygodni. Nie rozciągaj zakupów porównawczych i składania wniosków na wiele miesięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here