Klasyczny leasing dla firmy. Jakie niesie ze sobą korzyści?

0
796

Samochody firmowe – niezależnie od tego, czy jest to jeden, kilka czy cała flota – zawsze są niezbędnym, ale też sporym wydatkiem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na leasing auta, który nie jest tak obciążający finansowo, a daje cały szereg możliwości. Poznajmy bliżej jego klasyczną wersję, abyś i ty mógł zdecydować, czy będzie odpowiedni dla twojego przedsiębiorstwa.

Na czym polega klasyczny leasing samochodu firmowego?

Leasing to rozwiązanie, które zostało wprowadzone z myślą o klientach biznesowych, pragnących w sposób wygodny dla nich nabyć pojazdy firmowe. W swoim najbardziej klasycznym wydaniu leasing polega na tym, że podpisywana jest umowa leasingowa na określony czas.

odszkodowanie z oc sprawcy

Czas ten oraz wysokość pierwszej wpłaty własnej determinują wysokość miesięcznych rat. Na ich wysokość wpływają także inne czynniki, takie jak zakładana liczba kilometrów przejechanych w ciągu każdego roku leasingu, przekładająca się na zużycie samochodu. Niemniej istotna jest też cena wstępna samego auta, zależna między innymi od marki, modelu i wyposażenia.

Interesującym rozwiązaniem w klasycznym leasingu jest też sposób zakończenia umowy. Przewiduje on, że po ustalonym okresie płacenia rat klient w ostatniej racie spłaca ostatnią część kosztu samochodu, a tym samym staje się jego właścicielem. W alternatywnych modelach leasingowych możliwe jest jednak zrezygnowanie z wykupu auta i oddanie go do salonu, w zamian za co można zdecydować się na nową umowę leasingową.

Dlaczego leasing dla firmy to korzystne rozwiązanie?

Leasing zapewnia firmie wiele korzyści, których nie daje standardowy kredyt. Przede wszystkim ma bardzo atrakcyjne stawki, które z łatwością można dopasować do możliwości finansowych przedsiębiorstwa, decydując się na konkretny okres spłaty, wysokość wpłaty własnej i końcowej. Co więcej, raty za leasing mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu przez firmę, co korzystnie wpływa na jej rozliczenia podatkowe.

Kolejną zaletą leasingu firmowego jest możliwość zdobycia wygodnego, często wręcz luksusowego samochodu w sposób, który nie nadwyręża możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Leasing pozwala zwiększyć płynność finansową, a dobrze dopasowane raty sprawiają, że firma wciąż może pozwolić sobie na szereg innych inwestycji.

odszkodowanie z oc sprawcy

Dodatkowe korzyści płynące z leasingu firmowego

Jak doskonale wiesz, każdy samochód musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie. W przypadku samodzielnie wybieranego ubezpieczenia, na jego miesięczną cenę ma wpływ wiele drobnych czynników. Jeśli jednak decydujesz się na leasing firmowy, ubezpieczenie możesz otrzymać w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach niż w przypadku prywatnie poszukiwanego produktu. Dzięki temu jeszcze bardziej obniżysz koszty utrzymania pojazdu, a może nawet będziesz mógł zdecydować się na dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, po które nie sięgnąłbyś w innym przypadku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here