Język angielski daje szerszy dostęp do wiedzy

0
1160

Czy wiesz, że 55% stron internetowych na świecie jest napisanych w języku angielskim? Jest to absolutnie najpopularniejszy język, a kolejnym najczęściej używanym językiem w Internecie jest rosyjski (który stanowi zaledwie 6% stron). Znajomość języka angielskiego pozwala więc na wykorzystanie znacznie większej ilości zasobów intelektualnych świata. Oczywiście nie wystarczy do tego znajomość tylko jednego czasu Present Simple, tu trzeba poznać wiele czasów teraźniejszych, jak Present Perfect, który jest jednym z trudniejszych czy czasy przyszłe. Oczywiście bez znajomości słownictwa też nic nie zrobimy, tak więc można by rzecz, że od tego trzeba by zacząć naukę.

Język angielski jest również językiem nauki, edukacji wyższej. Jeśli nauczysz się angielskiego, nie tylko będziesz miał dostęp do większej części ogromnej ilości wiedzy dostępnej w sieci, ale będziesz mógł się dalej kształcić, czytając naukowe książki i prace. Język angielski jest oczywiście niezbędny, jeśli zamierzasz kontynuować karierę naukową. W ramach Science Citation Index, opracowanego przez Institute for Scientific Information, szacuje się, że 95% artykułów jest napisanych w języku angielskim, mimo że tylko około połowa pochodzi z krajów anglojęzycznych. Według Open University, “na Uniwersytecie Oksfordzkim dwie trzecie studentów studiów podyplomowych pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. Studenci w uniwersyteckim laboratorium badawczym chemii przyznają, że praca w języku angielskim jest główną atrakcją”.

odszkodowanie z oc sprawcy

Język angielski to fantastyczne intelektualne wyzwanie! Gotowi na wyzwanie? Naucz się angielskiego

Angielski jest niewątpliwie jednym z trudniejszych języków do nauki. Pełen niuansów, nieoczekiwanych wymówień, dziwnych reguł i irytujących wyjątków od reguł, wymaga poświęcenia i wytrwałości, aby osiągnąć dobry poziom płynności. Jeśli szukasz nowego wyzwania, nauka angielskiego może być właśnie tym, czego szukasz. Nie tylko to, ale ponieważ jest tak szeroko rozpowszechniony, otwiera Cię na ogromną liczbę nowych doświadczeń kulturowych, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności życiowe, poznać nowych ludzi i zwiększyć Twoją pewność siebie w radzeniu sobie w nowych sytuacjach. Zauważysz szybko jak ciekawa jest gramatyka języka angielskiego, a gdy poznasz czasy, takie jak Present Perfect zobaczysz o ile prościej jest w języku angielskim wyrazić to co czujesz i myślisz. Kwestia nauczenia się poprawnie kilku czasów gramatycznych, i nie chodzi nam tu bynajmniej o te podstawowe czasy jak Present Simple, ale całościowo o gramtykę. Oczywiście, jak wspomnieliśmy wyżej – słownictwo. Bez niego możesz znać wszystkie zasady trudniejszych czasów jak Past Perfect czy Present Perfect, ale co z tego, skoro nigdy ich nie użyjesz, bo będzie brakowało ci słownictwa.

odszkodowanie z oc sprawcy

Czy już cię przekonaliśmy? Jeśli zainspirowało Cię to do nauki języka angielskiego, zastanów się nad zapoznaniem się z naszym darmowym kursem języka angielskiego jako języka obcego (EFL) (dla uczniów w wieku 13-15 lub 16-18 lat oraz dorosłych) i rozwijaj swoje umiejętności językowe. Ocywiście nie oznacza to, że w czasach pandemii musisz ryzykować swoje zdrowie i uczęszczać gdzieś na koniec miasta do szkoły językowej. Dzięki rozwojowi technologii, obecnie można uczyć się angielskiego online z każdego miejsca na ziemii. Planujesz wyjazd w góry? Po całym dniu chodzenia – wieczorem z kawą w ręku możesz posłuchać podcastów po angielsku. Zresztą, wiele serwisów opisuje w dokładny sposób, jak korzystać ze zdalnej nauki, która notabene kiedyś była nazywana po prostu e-learningiem. Więcej na temat nauczania języka angielskiego online (za darmo!) dowiecie się z artykułu https://inowroclaw.info.pl/artykul/darmowa-nauka-angielskiego/1114472

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here