Odkup odszkodowań — na czym polega i jakie niesie korzyści?

0
2153

Rynek ubezpieczeń z roku na rok prężnie się rozwija. Niestety coraz częściej zdarzają się sytuacje, że firmy ubezpieczeniowe mocno zaniżają odszkodowania, licząc jednocześnie na bierność klientów. Niewiele osób zna się na wycenach np. części samochodowych. Przyjmują kosztorys bez obiekcji i niestety często dopłacają że swojej kieszeni do naprawy samochodu. W związku z tym odkup odszkodowań jest coraz częściej wykorzystywaną przez klientów firm ubezpieczeniowych formą dochodzenia swoich praw i roszczeń.

Czym zatem jest odkup odszkodowań?

Jest to rozwiązanie dla osób, które otrzymały od firmy ubezpieczeniowej zaniżone odszkodowanie a jednocześnie nie chcą tracić czasu, sił i pieniędzy na dochodzenie swoich praw przed sądem. W takim przypadku odszkodowanie zostaje odkupione przez firmę, której klient przekazuje do niego prawo .

Co ważne odszkodowanie możemy sprzedać nawet w przypadku, gdy zostało ono już wypłacone.

Co zyskujemy?

Zdecydowana większość firm odkupujących odszkodowania w pierwszym etapie sprawdza czy cokolwiek jeszcze da się zrobić. W przypadku szkody komunikacyjnej jedynym dokumentem, który do takiej analizy będzie potrzebny to kosztorys, który otrzymaliśmy z ubezpieczalni. Analiza taka jest bezpłatna a o jej wyniku jesteśmy informowani bezzwłocznie.

Jeśli w skutek analizy okaże się, że odszkodowanie rzeczywiście zostało zaniżone dostaniemy konkretną ofertę dopłaty do odszkodowania i listę dokumentów, które będą potrzebne, aby takie odszkodowanie sprzedać. Proces ten jest prosty i przebiega bardzo sprawnie. Należy dodać, że ostateczną decyzję czy proponowana kwota jest satysfakcjonująca zawsze podejmuje klient.

Po podpisaniu dokumentów dostajemy dopłatę przelewem i na tym etapie kończy się nasz udział w sprawie. Resztą zajmuje się firma, która odkupiła od nas odszkodowanie.

odszkodowanie z oc sprawcy

Należy zaznaczyć, że współpraca z firmą, której chcemy sprzedać zaniżone odszkodowanie nic nas nie kosztuje. Poza tym nie ma ona żadnego wpływu na umowę, którą mamy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że gdybyśmy zdecydowali się samodzielnie zawalczyć o dopłatę do odszkodowania mogłoby się to wiązać z wieloletnim procesem sądowym, niepewnością czy się uda. Nie rzadko klienci angażują również prawnika, co mocno podnosi koszty. To wszystko zdecydowanie przechyla szalę na rzecz sprzedaży zaniżonego odszkodowania, ponieważ proces ten jest szybki i zupełnie nic na nim nie tracimy.

Najczęściej skup odszkodowań dotyczy sytuacji, w której jesteśmy poszkodowani, a roszczenie ma zostać zaspokojone z OC sprawcy. Rzadziej mamy do czynienia z wykupem odszkodowania z AC, z ubezpieczenia majątkowego czy rolniczego aczkolwiek są firmy, które mają takie usługi w swojej ofercie.

odszkodowanie z oc sprawcy

Podsumowanie

Podsumowując jeśli decydujemy się na sprzedaż zaniżonego odszkodowania zyskujemy czas, otrzymujemy dodatkowe pieniądze praktycznie od ręki i w żaden sposób nie wpływa to na naszą umowę z ubezpieczycielem w formie np. utraty zniżek. Zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości. Szczegółowy opis odkupu odszkodowań w firmie TB Ekspert możesz przeczytać na stronie www.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here