Uzyskaj odszkodowanie

Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym krok po kroku

0
Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym krok po kroku

Wypadek komunikacyjny to sytuacja, w której ktoś został ranny, a w skrajnym przypadku stracił życie. Statystyki są bezlitosne – na terenie Polski codziennie ponad setka osób doznaje urazów fizycznych w wypadkach drogowych. W tym trudnym czasie pocieszeniem są odszkodowania. Zobacz, co musisz zrobić, żeby je uzyskać.

Czego możesz się spodziewać?

Jeśli wypadek spowodował inny kierowca, a Ty ucierpiałeś (problemy ze zdrowiem, ból oraz urazy psychiczne), możesz ubiegać się o zadośćuczynienie. Dzięki niemu otrzymasz zwrot pieniędzy za uszkodzenia mienia, dojazdy, a w przypadku trwałego uszkodzenia – rentę.

Jaka jest procedura?

Po wypadku upewnij się, że posiadasz dane personalne sprawcy wypadku. Do uzyskania odszkodowania potrzebujesz:

  • imię i nazwisko sprawcy,
  • numer jego polisy od OC (odpowiedzialność cywilna),
  • numer PESEL,
  • numer rejestracyjny,
  • marka i model pojazdu.

W przypadku, kiedy nie jesteś w stanie uzyskać (z powodów zdrowotnych lub sprawca nie chce ujawnić) tych danych, niezwłocznie wezwij policję.

Kolejnym krokiem jest zgłoszenie zdarzenia ubezpieczycielowi. Wniosek należy złożyć do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Informację, w jakim zakładzie ubezpieczony jest sprawca, uzyskasz na serwisie internetowym Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny sprawcy.

odszkodowanie z oc sprawcy

Szczególną uwagę zwróć na kwotę, którą chcesz uzyskać. Twój wniosek będzie musiał być zaakceptowany, jeśli dostarczysz odpowiednią ilość dowodów. Dlatego zadbaj o to, żeby mieć przygotowany opis wydarzeń, opinię policji, bilety, rachunki za leki, faktury oraz orzeczenia lekarskie. Na tej podstawie ubezpieczyciel rozpocznie procedurę rozpatrywania Twojego wniosku.

W przypadku, kiedy sprawca zbiegł z miejsca wypadku, wciąż masz szansę na uzyskanie odszkodowania. Zgłoś sytuację na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za pośrednictwem dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego, które ma polisę OC.

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony https://karolinafurtak.pl/.

odszkodowania z oc

Elementy graficzne firmowego kalendarza trójdzielnego. Co zrobić, aby przykuć wzrok odbiorcy?

0
Elementy graficzne firmowego kalendarza trójdzielnego. Co zrobić, aby przykuć wzrok odbiorcy?

Kalendarz firmowy z logotypem firmy to wspaniały podarunek dla kontrahentów, który może pełnić funkcję reklamy przez cały rok. Co zrobić, aby przyciągał wzrok osób znajdujących się w jego zasięgu?

odszkodowania z oc

Sprytne sposoby na niższą składkę OC

0
Sprytne sposoby na niższą składkę OC

Posiadanie ważnego OC i dbanie o ciągłość ochrony to obowiązek każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Jeśli uważasz, że płacona przez Ciebie składka jest za droga, możesz od razu zmienić ubezpieczyciela lub skorzystać z kilku sprytnych sposobów na obniżenie ceny. Poznaj tricki, które pomogą Ci w zaoszczędzeniu pieniędzy!

odszkodowania z oc

OC, AC, Assistance, czyli kompleksowe wsparcie kierowcy

0
OC, AC, Assistance, czyli kompleksowe wsparcie kierowcy

Solidny pakiet ubezpieczeń to podstawa bezpiecznego poruszania się po drogach. Żeby mieć pewność, że w kryzysowej sytuacji nie zostaniemy sami, powinniśmy wykupić polisę, która uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami różnego rodzaju zdarzeń. Obowiązkiem każdego kierującego pojazdem jest wykup OC, inne formy ubezpieczania to już indywidualna decyzja.

odszkodowania z oc

Co dają reklamy?

0
Co dają reklamy

Reklamy są elementem życia codziennego. Nie możemy się od nich wręcz opędzić Jest sporo reklam w telewizji. Niektóre kanały telewizyjne atakują nas całym blokiem reklamowym, który jest przerywany w trakcie interesującego filmu, programu rozrywkowego, czy też programu naukowego. To sprawia, że coraz mniej osób sięga po telewizję i stara się jako główne źródło rozrywki przedstawiać internet.

Internet oczywiście też nie jest wolny od reklam. Ba, jest wręcz ich jeszcze więcej. W przypadku wielu stron np. streamingów związanych z transmisjami sportowymi, musimy liczyć się z wyskakującymi okienkami albo przekierowaniem do innych stron. Warto więc w tym przypadku poświęcić trochę czasu na instalację narzędzi, które będą blokować reklamy. Właściciele Stron internetowych mają to na względzie i przygotowali się na tę ewentualność, więc coraz częściej próbują również zblokować narzędzia do blokowania reklam i należą klientowi je wyłączyć, jeśli ten chciałby przeglądać stronę.

odszkodowanie z oc sprawcy

Niektóre strony idą na kompromis i proponują opcję wyłączenia narzędzia tylko dla tej jednej strony, którą właśnie przeglądamy. Dzięki reklamom można się wypromować w internecie. Dobrą propozycją na facebooku jest np. możliwość sponsorowania strony, co sprawia, że dzięki płaceniu na ten cel określonej kwoty, nasza strona będzie dużo częściej dostępna. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie stosowane przez kandydatów politycznych przy okazji wyborów. Niewątpliwie wybory – nieważne, czy są to wybory samorządowe, parlamentarne, wybory do europejskiego parlamentu, czy też wybory prezydenckie, są dobrą ofertą, żeby korzystać z reklam. Stąd też widzimy mnóstwo billboardów z partiami politycznymi na ulicach, tak samo mnóstwo plakatów pojawia się na tablicach informacyjnych, a wiele osób wywiesza banery ze swoim kandydatem. To pokazuje, że reklama może być bardzo istotna w życiu codziennym. Także my dzięki reklamie możemy dowiadywać się o ważnych wydarzeniach w naszej okolicy, o nowych ofertach w sklepach, o zniżkach w komunikacji miejskiej, czy o otwarciu nowych gmachów i budynków w okolicy. Dobrą opcją reklamową są np. gadżety reklamowe, czy też akcesoria reklamowe oferowane np. przez opengift.pl.

Firma może zlecić takiemu usługodawcy, że potrzebuje gadżet na ważną okazję, np. na konferencję albo przy okazji targów pracy, aby móc zachęcić potencjalnych klientów albo potencjalnych pracowników do korzystania z usług lub aplikowania na stanowisko w firmie. Do gadżetów reklamowych należą m.in. długopisy, słodycze, breloczki i smycze.

odszkodowania z oc

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli planujesz kupić samochód

0
5 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli planujesz kupić samochód

Kupno samochodu to niełatwa sprawa. Trzeba wybrać model, typ, kolor i wiele innych rzeczy, które mają kluczowe znaczenie. Wielu ludzi decyduje się na używany samochód, gdyż jest to bardziej opłacalne. W tym przypadku należy zachować jeszcze większą ostrożność niż przy zakupie nowego auta. Takie sprawy jak podatek, rejestracja czy tanie ubezpieczenie są kluczowe. Poniżej podpowiadamy, na co zwracać uwagę, aby cały proces przebiegł gładko.

  1. Pomyśl, czego potrzebujesz

Zacznij od zdecydowania, ile chcesz przeznaczyć na zakup auta. Nie może to być zbyt niska kwota, jednak nie nadwyrężaj swojego budżetu. Kupujesz w końcu używany samochód. Następnie zastanów się nad modelem i wielkością. Jeżeli masz dużą rodzinę, najlepsze będzie kombi lub SUV. Możesz również pomyśleć o sedanie, jednak ma on mniejszy bagażnik. Dobrym rozwiązaniem może być van, ale w tym przypadku lepiej mieć też normalne auto. Najważniejsze, żeby Twój pojazd był funkcjonalny i spełniał swoją funkcję jak najlepiej. Dostosuj wybór auta do swoich potrzeb.

  1. Na co zwracać uwagę przy oglądaniu?

Bez dokładnego obejrzenia samochodu nie można się obejść. Zapewne nie chcesz go kupić, aby potem zorientować się, że coś jest z nim nie tak. Przede wszystkim umów się ze sprzedającym w spokojnym, cichym miejscu, najlepiej gdy jest jasno i pogoda dopisuje. Oglądanie auta w nocy lub w deszczu mija się z celem, ponieważ możesz przeoczyć niedoskonałości lakieru, które powiedzą Ci wiele o przejściach samochodu.

odszkodowanie z oc sprawcy

Przed spotkaniem dobrze jest również zapoznać się z danym modelem. Sprzedający, widząc naszą wiedzę, nie będzie mógł nas łatwo oszukać. Do tego będziemy mogli sprawdzić ważne części auta, np. progi zawieszenia.

Zwracaj uwagę na stan nadwozia i wnętrza (kierownica, gałka zmiany biegów, fotele i pedały). Możesz w ten sposób zorientować się, jak często samochód był używany, czy jest zadbany i ile kilometrów przejechał. Zajrzyj również pod pokrywę i zbadaj podwozie, aby sprawdzić, czy są tam jakieś ślady usterek i napraw. Zwróć również uwagę czy nie ma żadnych otarć i śladów malowania na lakierze.

  1. Ubezpieczenie

Po zakupie samochodu obowiązek zadbania o jego ubezpieczenie spada na nowego właściciela. Musisz sprawdzić, czy auto posiada ważną polisę OC. Podczas kupna dostajesz wszystkie potrzebne dokumenty: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i potwierdzenie zawarcia OC. W przypadku, gdy samochód nie ma ważnego ubezpieczenia, trzeba od razu kupić nowe. Może się jednak zdarzyć, że polisa jest wciąż ważna. Wtedy są dwa rozwiązania: masz możliwość przepisania polisy na siebie lub zrezygnować z niej i kupić nową. Jeśli zdecydujesz się na opcję pierwszą, zakład ubezpieczeń dopasuje dane na polisie do tych w dowodzie rejestracyjnym. Konieczna jednak będzie rekalkulacja. Firma ubezpieczeniowa wyliczy nową cenę ubezpieczenia biorąc pod uwagę informacje na temat nowego właściciela. Jeśli kwota będzie wyższa, będziesz musiał dopłacić różnicę.

Jeżeli zdecydujesz się na nową polisę, musisz wypowiedzieć obecne ubezpieczenie podając datę jego zakończenia. Warto przedtem sprawdzić, czy powinno się zmienić ubezpieczyciela, czy pozostać u tego samego. Możesz skorzystać z porównywarek ubezpieczeń, żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę i zdecydować co zrobisz. Dzięki nim możesz sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie samochodu nie tylko w Polsce, ale i w UK, jeśli myślisz o przeprowadzce.

  1. Rejestracja

Aby przerejestrować samochód należy wybrać się do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego. Trzeba zabrać ze sobą umowę kupna-sprzedaży lub fakturę, dowód rejestracyjny od poprzedniego właściciela, kartę pojazdu, dowód tożsamości, potwierdzenie posiadania ważnego OC oraz dowód uiszczenia niezbędnych opłat. Jeżeli samochód nie był nigdy rejestrowany w tym urzędzie, opłaty będą wynosiły 180,50 zł. Jeśli był on w nim zarejestrowany i ma tablice nowego typu, koszty zmniejszą się do 81 zł.

Na końcu całego procesu dostaniesz dokumenty tymczasowe, które będą ważne przez 30 dni. Potem znowu będziesz musiał udać się do Urzędu Miasta, aby odebrać właściwe dokumenty.

  1. Podatek

Jeśli wartość Twojego samochodu przekracza 1000 zł, musisz uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych. W tym celu należy pobrać formularz PCC-3 ze strony Urzędu Skarbowego, wypełnić go i zanieść do najbliższego Urzędu Skarbowego wraz z odpowiednią opłatą.

Wysokość podatku obliczana jest na podstawie wartości samochodu i wynosi 2% jego ceny. Jednak jeżeli urzędnik uzna, że wartość auta jest zaniżona, może powołać biegłego, a on wyceni auto i obliczy podatek. Pamiętaj, że masz 2 tygodnie na zajęcie się podatkiem po zakupie auta.

odszkodowania z oc

Poznaj ubezpieczenie OC, by wybrać najlepszą ofertę

0
Poznaj ubezpieczenie OC, by wybrać najlepszą ofertę

Czym jest ubezpieczenie OC i dlaczego wykupienie go to obowiązek posiadaczy pojazdów mechanicznych? Jaki ma zakres i przed czym Cię chroni? Na jakie odszkodowanie może liczyć osoba poszkodowana w kolizji lub wypadku? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące ubezpieczenia OC, jakie mógłbyś chcieć zadać. Kiedy będziesz już wiedział wszystko, bez trudu wybierzesz najlepszą ofertę.

odszkodowania z oc

Jak pożyczyć pilnie pieniądze w weekend?

0
Jak pożyczyć pilnie pieniądze w weekend?

Potrzebujesz pieniędzy, ale firmy pożyczkowe nie działają w weekend? Czasami bywa tak, że największe wydatki i te najbardziej niespodziewane wydatki pojawiają się właśnie w weekend, kiedy nie mamy gdzie pożyczyć pieniędzy.

odszkodowania z oc

Uzyskanie odszkodowania z polisy autocasco

0
Uzyskanie odszkodowania z polisy autocasco

Tematyka uzyskiwania odszkodowań jest coraz bardziej powszechna. Powstaje coraz to więcej Kancelarii Odszkodowawczych, a ludzie nauczeni doświadczeniem swoim i znajomych mają większą świadomość tego tematu. Najwięcej mówi się o różnego rodzaju szkodach z OC sprawcy. Mogą to być zarówno szkody na pojeździe lub innym mieniu lub szkody osobowe. W przypadku pojazdów mamy jednak możliwość uzyskania odszkodowania, nawet wtedy gdy sami uszkodziliśmy swój samochód. Jedyny warunek jest taki, że musimy mieć wykupione ubezpieczenie autocasco. Jest ono nieobowiązkowe, dlatego nie wszyscy są skłonni płacić dosyć wysokie coroczne składki. Dodatkowo wielu poszkodowanych po otrzymaniu takiego odszkodowania z AC czuje się oszukanych zbyt małą kwotą. W jaki więc sposób są rozliczane szkody z autocasco i na co warto zwrócić uwagę?

odszkodowania z oc

Ubezpieczenie AC — co warto o nim wiedzieć?

0
Ubezpieczenie AC — co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie AC, czyli ta zwane autocasco, to jedno z podstawowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Chociaż jego wykupienie nie jest obowiązkowe, z pewnością warto rozważyć taką opcję — jego zadaniem jest ochrona Twojego pojazdu w przypadku m.in. kolizji, awarii czy kradzieży. Dowiedz się więcej na temat AC i wybierz wariant optymalnie dopasowany do swoich potrzeb.

odszkodowania z oc
odszkodowanie

ZOBACZ TEŻ