Odszkodowanie z OC sprawcy – jak je uzyskać?

0
Odszkodowanie z OC sprawcy

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel samochodu lub innego pojazdu. Polisa komunikacyjna ma na celu ochronę ofiar, czyli zarówno osób, które są właścicielami polisy, jak i tych, które poniosły szkodę w wyniku wypadku.

Co obejmuje OC samochodu?

OC stanowi dużą ochronę i zabezpieczenie dla kierowcy i ofiary. W przypadku, gdy kierowca ubezpieczonego pojazdu spowoduje wypadek, to nie będzie musiał sam opłacać kosztów leczenia czy naprawy samochodu, a zostanie to pokryte z jego polisy. Osoba, która jest ofiarą kolizji drogowej, nie musi obawiać się tego, że sprawca okaże się niewypłacalny i zostanie pozostawiona sama sobie. Leczenie i inne koszty zostaną ściągnięte z polisy OC sprawcy.

Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC

Suma gwarancyjna OC jest regulowana przez przepisy prawne. Określa ją art. 36 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest to maksymalna kwota, do której towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność za wyrządzoną szkodę. Obecnie wynosi ona 5 210 000 euro w przypadku szkody na osobie oraz 1 050 000 euro w przypadku szkody majątkowej. Sumy dotyczą jednego zdarzenie, bez względu od tego ile osób w nim ucierało.

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku  – jak je uzyskać?

Aby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia, należy złożyć odpowiedni wniosek do towarzystwa ubezpieczeniowego. Do wniosku musi być dołączona pełna dokumentacja o poniesionych szkodach w wypadku samochodowym, również dokumentacja medyczna. Niestety, ubezpieczyciele coraz częściej zaniżają przyznane świadczenia, dlatego, aby tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczych. Tego typu firmy wiedzą, jak walczyć z ubezpieczycielem, a w razie problemów mogą złożyć wniosek do sądu i reprezentować klienta. Dzięki pomocy specjalistów można uzyskać odszkodowanie adekwatne do poniesionych szkód. Przybliżoną wartość należnego odszkodowania można sprawdzić na kalkulatoroc.org.pl.

odszkodowanie z oc sprawcy

Zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku a odszkodowanie

Osoby poszkodowane w wypadku mogą ubiegać się nie tylko o wypłatę ubezpieczenia OC sprawcy, ale również o zadośćuczynienie z oc sprawcy wypadku. Jak wspomniano ubezpieczanie pokrywa szkody majątkowe oraz koszty związane z uszczerbkiem na zdrowiu czy utraconym zarobkiem. Zadośćuczynienie pozwala wynagrodzić doznane krzywdy i szkody niematerialne, wynikające z odczuwania skutków wypadku. Mogą to być np. cierpienia psychiczne i fizyczne. Ciężko dokładnie oszacować wysokość odszkodowania, każda sprawa wymaga dokładnej analizy.

Kiedy warto złożyć wniosek o zadośćuczynienie?

Zadośćuczynienie jest wypłacane jednorazowo, dlatego w momencie wnioskowania należy dokładnie opisać doznane szkody oraz następstwa, które mogą być z nimi związane. O świadczenie można starać się, gdy:

 • wypadek zakończył się kalectwem,
 • wypadek spowodował niekorzystne zmiany w wyglądzie,
 • zdarzenie wywołało pogorszenie się zdrowia psychicznego,
 • kolizja wywołała poczucie nieprzydatności społecznej,
 • nastąpiło naruszenie dobra osobistego poszkodowanego,
 • wypadek wywołał traumę, np. lęk przed jazdą samochodem.

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby

Wypadki często kończą się tragicznie, śmiercią ofiar. W takiej sytuacji można starać się o zadośćuczynienie z OC sprawcy, które nie przywróci bliskiej osoby, ale pomoże w codziennym funkcjonowaniu. O świadczenie mogą starać się najbliższe osoby, czyli dzieci, rodzice, rodzeństwo i dziadowie, a także rodzice zastępczy i inne osoby, które były blisko związane z ofiarą. Warto pamiętać, że o zadośćuczynienie z OC sprawcy można się starać w ciągu 3 lat od daty wypadku.

Wysokość zadośćuczynienia

Towarzystwo ubezpieczeniowe, który wylicza wysokość świadczenia, powinno dokładnie rozpatrzyć każdą sprawę i wziąć pod uwagę wiele różnych czynników np.:

 • stopień uszczerbku na zdrowiu,
 • okres korzystania z pomocy lekarskiej,
 • wiek poszkodowanego,
 • styl życia i zawód poszkodowanego,
 • stopień pokrewieństwa z ofiarą,
 • stopień zażyłości,
 • cierpienie psychiczne związane ze stratą bliskiej osoby.

Nie ma przepisów, pozwalających odkreślić wysokość świadczenie, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe często przyznają niskie kwoty, nierekompensujące poniesionych strat. Należy pamiętać, że poszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. W przypadku, gdy firma nie chce dość do porozumienia, może skorzystać z pomocy rzecznika finansowego lub założyć sprawę sądową.

O zadośćuczynienie można wnioskować samodzielnie, ale proces jest trudny, czasochłonny, wymaga dużej dyspozycyjności. Aby sprawa potoczyła się szybciej, można skorzystać pomocy firm odszkodowawczych, które walczą o świadczenia w imieniu klienta.

Samochód po gradobiciu – co z odszkodowaniem?

0
Samochód po gradobiciu

Każdy właściciel pojazdu wie, że jego ubezpieczenie w zakresie OC jest obowiązkowe. Nie wszystkie szkody można jednak z takiego ubezpieczenia pokryć. Problemem jest choćby samochód po gradobiciu. Ubezpieczenie OC nie obejmuje naprawy uszkodzeń spowodowanych warunkami pogodowymi. Grad zaś może doprowadzić do poważnego uszkodzenia karoserii samochodu. Często takie auto wymaga ponownego lakierowania. Niektóre elementy blacharskie muszą zaś zostać wymienione. Niejednokrotnie koszty naprawy przekraczają wartość samochodu, a ich sfinansowanie z własnej kieszeni jest wręcz niemożliwe.

Samochód po gradobiciu. Za naprawę wgnieceń karoserii samochodu można zapłacić fortunę

Samochód po gradobiciu jest bardzo trudny w naprawie. Bardzo często wymiany wymagają szyby, konieczne jest szpachlowanie, lakierowanie, nierzadko prostowanie blachy karoserii. Najczęstsze uszkodzenia dotyczą dachu. Tak uszkodzony dach należy naprawić. Blachę dachu najlepiej naprawić dzięki wypychaniu. Takie same metody konieczne są przy naprawie maski. Duże znaczenie ma dokładność napraw, ważne jest bowiem by usunąć wszelkie ślady po gradzie. Auto po profesjonalnej naprawie będzie w  idealnym stanie. Z reguły ślady napraw dowolną metodą da się odkryć – choćby miernikiem lakieru. W praktyce takie auto może w sprzedaży okazać się dużo tańsze. Profesjonalnie naprawione są jak nowe, jednak taka naprawa kosztuje. Opłaca się więc je ubezpieczyć. Korzystając z odpowiedniego ubezpieczenia, można naprawić szkodę bez własnych kosztów. Ubezpieczyciel wszystko sfinansuje, naprawa zaś będzie wykonana profesjonalnie. Wgniecenia po gradobiciu nie będą widoczne, a stan techniczny auta będzie dobry. Po usłudze lakierowania, śladów po gradobiciu na karoserii po prostu nie będzie. Takie ubezpieczenie można nabyć na naszej stronie http://ubezpiecz-auto.biz/ubezpieczenie-samochodu-gradu-oraz-burzy/

Samochód po gradobiciu. Usuwanie wgnieceń sfinansowane będzie z polisy

Warto odwiedzić naszą stronę ubezpiecz-auto.biz i ubezpieczyć samochód w zakresie autocasco, przed gradobiciem i od innego typu uszkodzeń. Po gradobiciu czy innych zdarzeniach ubezpieczyciel zapłaci za naprawę auta nowoczesnymi bezinwazyjnymi metodami, choćby  techniką pdr. Karoserię samochodu można w ten sposób przywrócić do dawnej świetności. Usuwanie wgnieceń czy innych szkód przeprowadzone będzie w profesjonalnym warsztacie. Wgniecenia nie będą widoczne, nowy lakier na karoserii spowoduje zaś, że auto będzie wyglądać pięknie.

Koszty naprawy samochodu nie muszą przerażać

Z dobrym ubezpieczeniem, które można wykupić dzięki naszej stronie, koszty naprawy samochodu nie będą miały dla Was znaczenia. Czy to usuwanie wgnieceń po gradobiciu czy szkody powstałe z innych powodów, usunięte będą bez śladu. Pojazd będzie jak nowy, a Ty nie zapłacisz za to ani złotówki. Na naszej stronie można porównać różne polisy i wybrać takie, które spełniają Wasze oczekiwania. Oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie odpowiemy na pytania i wątpliwości. Warto wspomnieć, że na naszej stronie można ustawić powiadomienia o najlepszych polisach, samo kupienie polisy jest zaś banalnie proste. Wystarczy wypełnić wymagane pola i postępować zgodnie z instrukcjami.

odszkodowanie z oc sprawcy

Warto wybrać dobre ubezpieczenie samochodu

Każdy wie, że warto kupić samochód w dobrym stanie i w takim go utrzymywać. Jedno gradobicie, nawet jeśli na aucie jest specjalny pokrowiec, może jednak ten stan znacznie pogorszyć. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli dokonać napraw na koszt ubezpieczyciela. Zachęcamy do lektury strony i zakupu polis ubezpieczeniowych. U nas znajdziesz ich niemało.

Odkup odszkodowań OC przez firmę odszkodowawczą XPRIME

0
Odkup odszkodowań OC

Decyzja o skorzystaniu z odkupu odszkodowania jest podejmowana przez coraz większą liczbę kierowców. Jest to związane przede wszystkim z unikaniem wchodzenia na drogę sądową. Procesy sądowe w Polsce są bardzo często przewlekłe, co jest czasochłonne, jak też wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz stresem. W firmach zajmujących się odkupywaniem odszkodowań, jak Xprime, można liczyć na szybkie załatwienie sprzedaży odszkodowania. W wielu firmach można liczyć na wysoki standard obsługi klientów i minimum formalności. W ten sposób w krótkim czasie można uzyskać wypłatę pieniędzy za cesję wierzytelności.

Jak szybko można uzyskać wypłatę?

W większości firm czy kancelarii prawnych zajmujących się odkupem odszkodowań można liczyć na krótkie terminy, w których zostanie zrealizowana analiza dokumentacji od ubezpieczyciela. Na podstawie takiej analizy ustalana jest kwota, którą firma wypłaci poszkodowanemu w kolizji drogowej, który nie uzyskał zadowalającego odszkodowania. Skorzystanie z cesji wierzytelności pozwala liczyć na:

 • brak konieczności wchodzenia na drogę sądową z ubezpieczycielem, gdyż poszkodowany przestaje być stroną w sprawy,
 • uzyskanie znacznie szybciej dodatkowych pieniędzy.

Do zalet sprzedaży praw do odszkodowania można zaliczyć to, że nie trzeba już przejmować się taką sprawą. Odzyskiwaniem odszkodowania zajmuje się wybrana firma, a poszkodowany może korzystać z wypłaconych środków finansowych. Pozwala to znacznie przyśpieszyć moment, w którym uzyska się należne pieniądze.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kto może skorzystać z usług odkupu odszkodowania?

Jeśli poszkodowani w wypadku po uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela uważają, że nie otrzymali odpowiedniej sumy pieniędzy, mogą decydować się na skorzystanie z usług odkupu ubezpieczenia. Dotyczy to osób, które były poszkodowanymi w kolizji z OC sprawcy, jak też sprawców wypadków, którzy posiadają ważną polisę AutoCasco. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że możliwość cesji wierzytelności występuje jedynie do 3 lat od momentu wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Warto to brać pod uwagę, gdy ma się przekonanie, że środki finansowe wypłacone przez ubezpieczyciela nie są zadowalające.

Jak wygląda proces odkupu odszkodowania w firmie XPRIME?

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług firmy XPRIME przy odkupie odszkodowania, pozwala korzystać z prostych procedur, które są w stanie zapewnić szybkie załatwienie sprawy. Przebieg procesu sprzedaży odszkodowania obejmuje zgłoszenie się do firmy XPRIME w celu przekazania dokumentów, które będą podlegać analizie. Po analizie kosztorysów naprawy firma przedstawia propozycję dopłaty do szkody. Następnie klienci mają możliwość zrezygnowania lub akceptacji wskazanej kwoty. Po akceptacji firma przygotowuje umowę cesji wierzytelności. Przy załatwianiu całej sprawy w formie zdalnej klient otrzymuje umowę cesji, która po podpisaniu jest przesyłana do firmy XPRIME. Wówczas następuje finalizacja całego procesu sprzedaży odszkodowania, a firma przelewa należne klientowi środki finansowe na wskazane konto bankowe.

Jak bezpiecznie handlować kryptowalutami?

0
Jak bezpiecznie handlować kryptowalutami

Od pewnego czasu nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać, że handel kryptowalutami przynosi ogromne zyski. Ostatnie szybkie wzrosty notować takich walut, jak Bitcoin sprawiły, że wielu zaczęło lokować środki właśnie na tym terenie. Ponieważ jednak przedmiotem inwestycji jest elektroniczny środek płatniczy, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Jak korzystać z usług giełdy kryptowalut, a jednocześnie spać spokojnie i nie stracić pieniędzy? Zastanówmy się nad dwoma kwestiami, znacząco wpływającymi na bezpieczne korzystanie z omawianego rynku – sposób zakupu i przechowywanie aktywów.

Co do kwestii pierwszej, zdecydowanie odradzamy zakup lub sprzedaż środków za pośrednictwem mało znanych lub nieposiadających żadnej historii, serwisów. Takie transakcje są obarczone wysokim ryzykiem. Mało znane portale często “żyją” krótko, a później ogłaszają upadłość. Są też bardzo podatne na ataki hakerskie, co grozi utratą wszystkich zgromadzonych środków. Należy więc zachować daleko idącą ostrożność. Oczywiście, nawet giełda bez weryfikacji, może spełniać najważniejsze wymogi. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo dany portal jest obecny na rynku oraz w ilu transakcjach dziennie pośredniczy. Jest to pewien wskaźnik płynności finansowej. Takie serwisy jak Binance (zobacz więcej: https://www.kryptoporadnik.pl/gielda-binance/) lub Bitbay, to praktycznie zawsze dobre miejsca do rozpoczęcia przygody z kryptowalutami.

Jeżeli natomiast mówimy o sposobie przechowywania zakupionych walut, potrzebujemy dobrego i bezpiecznego miejsca. Przestrzeń, w której można przechowywać elektroniczne środki, to portfele do kryptowalut. Dzielą na ciepłe – takie, które do prawidłowego działania potrzebują połączenia z Internetem, oraz zimne – mogące pracować w trybie offline. Jak nietrudno przewidzieć, właśnie portfele offline są zdecydowanie bezpieczniejsze. Na rynku istnieje wiele znanych i sprawdzonych modeli. Jednym z popularniejszych jest Trezor T, jednak wciąż trzymający się wysoko w cenie. Tańszą alternatywę proponuje Ledger Nano S, na którym można przechowywać najpopularniejsze rodzaje kryptowalut, a dodatkowo tworzyć kopie zapasowe. Inną opcją jest model Ledger Nano X – przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią bezpieczeństwo.

Obie kwestie, zarówno wybór giełdy, jak i portfela do kryptowalut, należy rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Wtedy rośnie szansa, że przyniesie nam spodziewane zyski.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń – jak wnioskować?

0
Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Jeszcze do niedawna chcąc ubiegać się o pomoc finansową online bez przedstawiania zaświadczenia o dochodach, mogliśmy tylko i wyłącznie w firmach pozabankowych. Dla kredytobiorców jest to spore ułatwienie, ponieważ nie muszą w tej sytuacji prosić swojego pracodawcę o wystawienie owego dokumentu. Poza tym pamiętajmy, że rynek pracy w tej kwestii także wymusił pewne zmiany, do których aktualnie dostosowały się również banki. Dzięki temu i w tych instytucjach możemy starać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy online na podstawie umowy cywilnoprawnej?

Pracując na umowę o dzieło lub na zlecenie co miesiąc na nasze konto bankowe przelewane są kwoty, które wystarczają obecnie instytucjom bankowym, by udzielić nam kredytu. Jak nie trudno się domyśleć – kredyt hipoteczny w tym przypadku nie wchodzi w grę. Mowa tu o tak dużych kwotach, że bank nie chce narażać się na aż tak duże ryzyko. Co innego, kiedy chcemy pożyczyć jedynie kilka-kilkanaście tysięcy złotych.

Wtedy to bez dostarczania zaświadczeń o dochodach powinniśmy bez większych problemów otrzymać kredyt gotówkowy. Jesteś zainteresowany taką pomocą finansową? W takim razie zapoznaj się z poniższymi informacjami, z których dowiesz się na czym polega owa oferta czy kto może się o nią ubiegać. Jak wygląda to w praktyce? Sprawdźmy!

Kredyt bez zaświadczeń – czym się wyróżnia?

Starając się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń musimy posiadać stały dochód. To podstawa, by się o niego ubiegać, ale… Ale nie musimy posiadać umowy o pracę, by nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Równie dobrze możemy posiadać umowę o dzieło czy zlecenie. Banki akceptują jednak o wiele więcej źródeł. Wiele z owych instytucji tak naprawdę akceptuje każdy wpływ, który jest notowany co miesiąc na naszym koncie bankowym. Jednakże przed wypełnianiem wniosku warto wcześniej dowiedzieć się jak dokładnie wygląda to u danego kredytodawcy.

I to właśnie już na tym początkowym etapie widać różnicę między zwykłym kredytem gotówkowym, a kredytem bez zaświadczeń. W drugiej opcji przyznanie wsparcia finansowego jest możliwe na podstawie oświadczenia – wystarczy, że wpiszemy jaki odnotowujemy co miesiąc dochód, ile mamy osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym i na jakiej podstawie otrzymujemy wypłatę. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszani do przedstawienia zaświadczenia od swojego pracodawcy. Takie działanie znacząco skraca proces ubiegania się o kredyt.

Kredyt gotówkowy online – na co możemy wydać pieniądze?

Jedną z wielu zalet tego produktu bankowego jest fakt, że udzieloną nam gotówkę możemy wydać na dowolny cel. Nie musimy tłumaczyć się instytucji na co dokładnie wydamy pieniądze. Zatem możemy kupić sobie nową pralkę czy spłacić dotychczasowe zadłużenia.
Z pewnością zastanawiasz się czy istnieje kredyt hipoteczny bez zaświadczeń. Jak zostało już wyżej wspomniane – nie jest on dostępny i z pewnością ten stan się nie zmieni. Mowa tu o tak dużej inwestycji, że bank nie będziemy aż tak bardzo ryzykował.

A może dostępny jest kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń? Niestety i tutaj mamy marne szanse na napotkanie takiej oferty. Jeśli już spotka nas taki zaszczyt to będziemy musieli zapewnić bank, iż posiadamy stały dochód i odpowiednio to potwierdzić.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

Choć banki starają się zminimalizować formalności, by stać się konkurencją dla firm pozabankowych w tej kwestii to nie oznacza, że nawet kredyt bez zaświadczeń o dochodach jest dostępny dla każdego. I w tym przypadku musimy spełnić pewne wymagania, by ubiegać się o dodatkową gotówkę. Podstawą jest pewny i systematyczny dochód. To da niejako gwarancję bankowi, że będziemy spłacać swoje zadłużenie w terminie. W tym celu należy przedstawić wspomniane dochody z ostatnich 3 czy 6 miesięcy. Bank zazwyczaj sprawdzi to sam na podstawie wyciągu z naszego konta bankowego.

Prócz tego należy:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • a także stały adres zamieszkania na terenie Polski.

Nie ulega wątpliwości, że te wymagania może spełnić już większość z nas. Najważniejsze jest w końcu to, że nie musimy posiadać umowy o pracę, by starać się o kredyt gotówkowy. Comiesięczne wpływy na konto wystarczą, by nasz wniosek był rozpatrzony pozytywnie.
Należy dodać, że niekiedy zostanie sprawdzona także nasza zdolność kredytowa. Nie każdy bank stosuje takie praktyki, ale warto mieć to na uwadze. W przypadku, kiedy w przeszłości nie spłacaliśmy zobowiązań na czas możemy obecnie nie otrzymać pomocy finansowej.

kredyt bez zaświadczeń online

Jak starać się o kredyt bez zaświadczeń online?

Po znalezieniu banku, który ma owy produkt w swojej ofercie, pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest złożenie wniosku. Co ważne – możemy to zrobić online. Po wykonaniu tej czynności warto jeszcze raz sprawdzić wszystkie wpisane przez nas dane. Nie należy zatajać ani podawać fałszywych odpowiedzi. Po tym nie pozostaje nam już nic innego jak zaakceptowanie i wysłanie wniosku.
To wszystko? Zazwyczaj tak. Cały proces niekiedy nie trwa dłużej niżeli kilkanaście minut. Należy pamiętać, że choć nie będziemy potrzebowali zaświadczenia od naszego pracodawcy to mogą być nam potrzebne inne dokumenty – mowa tu o wyciągu bankowym. Niekiedy może być to także PIT. Będąc stałym klientem danego banku możemy być z tego jednak zwolnieni.

O jaką kwotę możemy się ubiegać?

To zależy już od oferty danego banku. Instytucje same ustalają minimalną i maksymalną kwotę, o którą możemy się ubiegać. W jednej maksymalnie pożyczymy 5 tysięcy, a w drugiej nawet 100.000 złotych! Różnice są widoczne w zależności od tego czy o pomoc finansową stara się stały czy też nowy klient. W tym przypadku warto ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach w banku, w którym posiadamy już konto. Taki trik pozwoli nam automatycznie zwiększyć kwotę potencjalnego zobowiązania.

Ile wynosi maksymalny okres spłaty?

Ta kwestia również zależna jest od oferty danej instytucji bankowej. Nie ma jednego sztywnego okresu kredytowania. W jednym banku będzie on wynosił od 3 do 96 miesięcy, a drugim te dane mogą być jeszcze inne. Dlatego też interesując się kredytem gotówkowym bez zaświadczeń sprawdź aktualną ofertę i bądź na bieżąco z takimi informacjami.

Kredyty gotówkowe bez potwierdzania dochodów online – podsumowanie

Czy chcąc ubiegać się o pomoc finansową w banku opłaca się wnioskować o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń? Oferta ta posiada wiele zalet co potwierdzają wyżej wspomniane fakty. Przede wszystkim nie musimy prosić swojego pracodawcę o wydanie nam zaświadczenia o dochodach. Nie musi on zatem wiedzieć, że staramy się o kredyt w banku.

Prócz tego w wielu sytuacjach wszelkie formalności możemy wykonać przez Internet w domu – podobnie jak w przypadku chwilówek online – TwojaPierwszaPożyczka.pl – porównywarka pożyczek bez odsetek. Cały proces zacząwszy od wypełnienia wniosku po otrzymanie gotówki na konto bankowe nie trwa dłużej niżeli kilkanaście minut. Co prawda tyczy się to stałych klientów danej instytucji, ale to i tak spore ułatwienie.

Czy są jakiekolwiek minusy? Choć nie potrzebujemy tu żadnych dodatkowych dokumentów, to bank może prześwietlić naszą zdolność kredytową. Poza tym posiadając stałe wpływy na konto możemy być niemalże pewni, że otrzymamy kredyt bez zaświadczeń – przez Internet, szybko i bez zbędnych formalności!

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – co musisz wiedzieć?

0
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Wypadek komunikacyjny może przytrafić się zarówno kierowcom, jak i pasażerom, pieszym czy rowerzystom – wszystkim użytkownikom ruchu drogowego i infrastruktury. Jako osoba poszkodowana możesz ubiegać się o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. Jak wyglądają procedury oraz co należy wiedzieć odnośnie do odszkodowania komunikacyjnego?

Czym w ogóle jest wypadek komunikacyjny?

W języku potocznym wypadkiem nazywamy większość stłuczek. Tymczasem wypadek komunikacyjny z definicji określany jest jako zdarzenie w ruchu lądowym, morskim lub powietrznym, w którym bierze udział przynajmniej jeden pojazd oraz którego skutkiem jest  uraz lub śmierć uczestnika ruchu drogowego. Jeśli w zdarzeniu drogowym nie doszło do  urazu lub śmierci, mówimy wówczas o kolizji drogowej. To rozgraniczenie jest dość istotne ze względu na dalsze postępowanie: w przypadku kolizji drogowej, gdy nie ma dodatkowych przesłanek do wzywania policji (np. podejrzane zachowanie drugiego kierowcy lub skomplikowana sytuacja drogowa), często wystarczy jedynie spisać wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym i na tej podstawie dochodzić roszczeń odszkodowawczych. Wypadek komunikacyjny wymaga często wezwania policji, która sporządzi protokół oględzin miejsca wypadku drogowego, a w przypadku wypadku śmiertelnego o zdarzeniu powinien zostać powiadomiony prokurator .

Kiedy należy Ci się odszkodowanie?

Odszkodowanie komunikacyjne w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC) przysługuje każdemu poszkodowanemu uczestnikowi wypadku, o ile nie jest on jego sprawcą – świadczenie zatem przysługuje zarówno poszkodowanemu kierowcy, jak i pieszym, rowerzystom czy pasażerom (także tym jadącym ze sprawcą wypadku). Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym powinno pokryć wszystkie udokumentowane koszty związane z uszkodzeniem ciała lub rozstrojem zdrowia, w tym koszty leczenia (zakup leków, środków opatrunkowych, koszty konsultacji lekarskich, rehabilitacji czy zabiegów, a nawet koszty dojazdów na kontrole lekarskie). W przypadku wystąpienia częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy zarobkowej osoba poszkodowana może ubiegać się także o rentę uzupełniającą; jeśli natomiast w wyniku odniesionych obrażeń wzrosły potrzeby osoby poszkodowanej, możliwe jest otrzymanie renty z tytułu zwiększonych potrzeb. Zadośćuczynienie po wypadku komunikacyjnym to z kolei wsparcie finansowe wypłacane w celu złagodzenia nieprzyjemnych doznań i cierpień po wypadku.

Kto wypłaca odszkodowanie komunikacyjne?

Z reguły odszkodowania za wypadek komunikacyjny wypłacane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe, w których sprawca miał wykupioną polisę OC. Jeśli jednak sprawca nie posiada polisy lub nie da się ustalić, kto jest sprawcą, odszkodowanie komunikacyjne wypłaca Fundusz Gwarancyjny. Zakres ochrony w ramach OC jest szeroki i obejmuje koszty naprawy pojazdu – powinien być on przywrócony do stanu sprzed zdarzenia, koszt holowania i pojazdu zastępczego, odszkodowanie za uszkodzone mienie, rekompensatę za utracone dochody, koszty leczenia oraz zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne i psychiczne. W każdym wypadku niezbędna jest odpowiednia dokumentacja i uzasadnienie, ponieważ w przeciwnym razie zakład ubezpieczeń może odmówić wypłaty świadczenia. Przyczynienie się do wypadku drogowego (np. niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego) może być z kolei podstawą do obniżenia odszkodowania.

Odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym krok po kroku

Osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym musi przede wszystkim ustalić dane sprawcy: imię, nazwisko, numer polisy OC oraz PESEL, a także markę i model samochodu i jego numer rejestracyjny. Niezbędne jest także szczegółowe spisanie okoliczności wypadku oraz oświadczenia o winie. Jeśli sprawca nie chce okazać dokumentów lub odmawia przyznania się do winy, konieczne może być wezwanie policji. Jeżeli przy wypadku nie została wezwana karetka, należy jak najszybciej udać się do lekarza celem przeprowadzenia badań powypadkowych. Podczas leczenia i rehabilitacji bardzo ważne jest zbieranie całej dokumentacji potwierdzającej szkodę (rachunki, faktury, dokumentacja medyczna, wyniki badań, recepty). Kolejny etap to zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi, dzięki czemu możliwe jest rozpoczęcie postępowania likwidacyjnego. Ubezpieczyciel w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody ma obowiązek ustosunkować się do roszczeń. Ogólny termin przedawnienia roszczeń odszkodowawczych wynosi trzy lata – czas ten jest liczony od chwili, gdy poszkodowany dowiedział się o szkodzie i osobie zobowiązanej do jej naprawienia. Ze względu na to, że uszczerbek na zdrowiu może pojawić się po jakimś czasie od wypadku, okres trzech lat liczony jest od momentu postawienia diagnozy (dowiedzenia się o szkodzie). Jeśli natomiast sprawca wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko zdrowiu lub życiu, okres przedawnienia ulega wydłużeniu do 20 lat od daty popełnienia przestępstwa.

Dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Samodzielne ubieganie się o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny może być trudne dla osób, które nie są obeznane w gąszczu przepisów prawnych. Uzyskanie odszkodowania czasem bywa długotrwałe i wymagać podjęcia wielu czynności procesowych. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę stres oraz trudności związane z powrotem do zdrowia. Wynik postępowania likwidacyjnego może być również niesatysfakcjonujący – ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia lub jego wysokość nie zrekompensuje w całości poniesionej szkody. W takim wypadku konieczne jest złożenie pozwu do sądu. Jeśli chcesz najlepiej zadbać o swoje interesy, skontaktuj się z renomowaną kancelarią, która poprowadzi Twoją sprawę i zajmie się dochodzeniem roszczeń.

Nie czujesz się na siłach, by walczyć o odszkodowanie? Lexperiens to kancelaria z dużym doświadczeniem w zakresie uzyskiwania odszkodowań. Skontaktuj się z nami – udzielimy Ci wszelkich informacji co do działań, które należy podjąć, sformułujemy roszczenia i wskażemy podstawę prawną oraz będziemy reprezentować Twoje interesy w kontaktach z zakładem ubezpieczeniowym lub – w razie potrzeby – także w sądzie. Sprawdź kompetencje Lexperiens w zakresie odszkodowań: https://lexperiens.pl/specjalizacje/odszkodowania/

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – na czym polega i czy się opłaca?

0
Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to produkt bankowy, który pozwala kredytobiorcy połączyć kilka zobowiązań w jeden nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ułatwić sobie spłatę długów i odzyskać kontrolę nad domowym budżetem. Czym jednak taki typ kredytu różni się od dobrze nam już znanej konsolidacji gotówkowej? Na te pytanie odpowiedzą eksperci finansowi Habza Finanse w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, na czym polega kredyt konsolidacyjny, ponieważ nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę, z istnienia takiego zobowiązania. Otóż kredyt konsolidacyjny jest dostępny obecnie w większości banków i polega na połączeniu wskazanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pozbyć się długów z kilku różnych miejsc i skupić się na spłacie tylko jednego, korzystnego zobowiązania.

Konsolidacja pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty zobowiązania oraz odzyskanie kontroli nad domowym budżetem.  Kredyt konsolidacyjny może kojarzyć się wielu osobom z kredytem oddłużeniowym, jednak nie są to te same zobowiązania. Główną różnicę stanowi fakt, że aby uzyskać kredyt konsolidacyjny trzeba mieć wystarczającą zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę, czyli tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny to zobowiązanie z zabezpieczeniem hipotecznym. Co to oznacza? Zabezpieczenie hipoteczne może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie korzystnego kredytu na wyższą kwotę. Zabezpieczenie hipoteczne, czyli np. w postaci mieszkania bądź domu pozwala kredytobiorcy uzyskać niższe oprocentowanie oraz korzystniejsze warunki spłaty zobowiązania.

Oczywiście, aby móc uzyskać takie zobowiązanie konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim kredytobiorca musi posiadać zabezpieczenie hipoteczne. W przypadku konsolidacji gotówkowej zazwyczaj wystarczy zabezpieczenie w formie regularnych dochodów. Kolejną kwestią jest odpowiednia zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa. Bank z pewnością sprawdzi raporty z BIK, czyli z Biura Informacji Kredytowej, zanim udzieli komukolwiek pieniędzy.

Czy kredyt konsolidacyjny pod hipotekę się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym jest opłacalny dla kredytobiorcy pod tym względem, że może mu zapewnić atrakcyjne warunki kredytowania. Większa kwota, dłuższy termin spłaty i niższe oprocentowanie to największe korzyści zaciągnięcia tego typu zobowiązania. Na kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/, warto jest zdecydować się w momencie, gdy jeszcze nie dopuściłeś do opóźnień w spłacie rat, ale już czujesz, że stanowi to dla Ciebie coraz większy problem. Jeśli chcesz ustabilizować swoją sytuację finansową i zależy Ci na tym, aby kilka zobowiązań zamienić tylko w jedno, które będzie miało niższą ratę, to kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny pod hipotekę?

W poszukiwaniu korzystnego kredytu niezależnie od tego, na jakim rodzaju zobowiązania zależy Ci najbardziej, zawsze mogą pomóc Ci internetowe kalkulatory i porównywarki. Takie narzędzie porównuje aktualne oferty z kilkunastu różnych miejsc i wskazuje najatrakcyjniejsze zobowiązanie. Jeśli jednak nie masz czasu na samodzielne szukanie atrakcyjnego zobowiązania, to pomóc Ci może doświadczony doradca. Znajdzie on dla Ciebie korzystny kredyt konsolidacyjny i zajmie się wszelkimi formalnościami, które są z tym związane.

ETF-y dla początkujących

0
ETF-y dla początkujących

Nie ulega wątpliwości, że na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie inwestycjami w fundusze ETF znacząco wzrosło zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących inwestorów. Ostrożne szacunki mówią, że nawet jedna trzecia zainwestowanego kapitału to właśnie inwestycje za pośrednictwem ETF. Co warto o nich wiedzieć i jak zacząć inwestować? Sprawdź nasz poradnik!

Jak zdobyć tanie ubezpieczenie OC?

0
Jak zdobyć tanie ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem w Polsce. Z tego powodu każdy właściciel samochodu poszukuje jak najkorzystniejszej oferty, niezależnie nawet od tego, czy samochód jest użytkowany, czy też nie. Zobaczmy, na czym warto skoncentrować swoją uwagę.

Czym jest OC?

OC to polisa ubezpieczeniowa, w której firma ubezpieczeniowa zgadza się przejąć odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez pojazd ubezpieczony. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawca kolizji nie musi wypłacać odszkodowania we własnym zakresie.

Niestety ubezpieczenie OC często odznacza się bardzo wysokimi składkami. Korzyści z niego płynące są dlatego bagatelizowane przez wielu kierowców, którzy zastanawiają się nawet nad rezygnacją z tego ubezpieczenia, choć jest to niezgodne z przepisami.

Narażanie się na mandat z powodu braku OC nie jest idealnym sposobem na oszczędzanie. Dlatego lepszym pomysłem wydaje się wybranie najbardziej atrakcyjnej oferty. Warto to zrobić, wykorzystują w tym celu porównywarkę OC, która w szybki sposób potrafi wskazać najlepsze rozwiązania.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń OC?

Porównywarka ubezpieczeń działa na zasadzie kalkulatora, który uwzględnia różnorodne zmienne, kształtujące ostateczny koszt polisy ubezpieczeniowej. Pozwala przewidzieć, jak wpłyną na jej wysokość między innymi wiek i doświadczenie kierowcy, liczone w latach od uzyskania prawa jazdy. Dodatkowo istotne kwestie to marka, model i rocznik samochodu, a także miejsce zamieszkania klienta. Osobom, które jeżdżą samochodem bezszkodowo, przyznane mogą zostać dodatkowe ulgi, które jeszcze bardziej obniżą koszt polisy.

Wybór najtańszego ubezpieczenia OC

Na podstawie podanych danych kalkulator dobiera konkretne, atrakcyjne oferty. Dzięki temu tanie ubezpieczenie OC jest praktycznie w zasięgu ręki, wystarczy wybrać najbardziej interesującą propozycję spośród wszystkich podanych. Warto pamiętać, iż niezależnie od wybranego ubezpieczyciela, w przypadku polisy OC jej warunki zawsze powinny być takie same. Dlatego można bez problemu kierować się oferowaną stawką.

Czy warto wybrać najtańsze OC?

Oczywiście! Wybór taniego OC to mniejsze obciążenie domowego budżetu, przy zachowaniu tych samych warunków umowy. Warunki polis OC są bowiem regulowane w Polsce ustawowo, co oznacza, że wartości odszkodowania są zawsze takie same, niezależnie od wpłacanych składek. Dlatego nie warto przepłacać, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć choćby na kolejne wyjazdy.

Na koniec warto napomknąć, iż jeśli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, takich jak AC czy assistance, cena twojej polisy może się istotnie zmienić. Wówczas wysokość składki może też istotnie wpłynąć na szczegóły oferty dodatkowego ubezpieczenia.

3 powody, dla których warto korzystać z outsourcingu kadr

0
3 powody, dla których warto korzystać z outsourcingu kadr

Zlecenie wykonywania czynności kadrowych firmie zewnętrznej może przynieść wiele korzyści i znaczne oszczędności. Jakie dokładnie? Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie? Wskazujemy trzy główne atuty outsourcingu kadr.

ZOBACZ TEŻ