Spłata długu: Narzędzia i wskazówki

0
Spłata długu

Użyj tych narzędzi, aby uzyskać datę wolną od długów i dowiedzieć się, jak spłacić dług. Następnie przeczytaj nasze najlepsze wskazówki dotyczące spłacania długów, aby dowiedzieć się, jak możesz przyspieszyć spłatę swojego zadłużenia.

Poznaj swoją strategię oddłużania

Oto kilka popularnych strategii, które pomogą Ci przyspieszyć spłatę długu:

 • Śnieżna kula zadłużenia: Skupiasz się na spłaceniu najpierw najmniejszego długu (płacąc jednocześnie minimum na pozostałych), a następnie przenosisz kwotę, którą płaciłeś na ten dług, na spłatę kolejnego, największego.
 • Lawina zadłużenia: Najpierw spłacasz dług o najwyższym oprocentowaniu (jednocześnie płacąc minima na innych), potem następny najwyższy i tak dalej. Może to zaoszczędzić czas i pieniądze w trakcie spłacania długu.
 • Konsolidacja długów: Połączenie wielu starych długów w jeden nowy, najlepiej o niższym oprocentowaniu, dzięki czemu płatności są bardziej przystępne, a okres spłaty krótszy. Istnieje kilka sposobów na konsolidację długów, w tym karty z transferem salda i pożyczki osobiste.
 • Plan zarządzania długiem: Jeśli masz do czynienia z górą długów na kartach kredytowych i nie robisz większych postępów, agencja doradztwa kredytowego nonprofit może ustawić plan zarządzania długiem, aby zmniejszyć stopę procentową i umieścić cię na planie spłaty.
 • Dobrym pomysłem może być też otworzenie nowego biznesu – na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/ poznasz możliwości finansowania na nowy biznes.

5 wskazówek dotyczących spłacania długów

 • Naprawdę poznaj swój budżet: Jak najlepsze wykorzystanie każdego dolara wpływającego i wypływającego pomoże Ci zachować koncentrację podczas spłacania długu.
 • Obniż swoje rachunki: Zmniejszając miesięczne wydatki na rachunki, będziesz miał więcej gotówki na spłatę długu.
 • Zarabiaj więcej pieniędzy: Postaraj się zwiększyć swoje możliwości zarobkowe. Niektóre z nich mogą być wykonywane online i mają elastyczne godziny pracy.
 • Rozważ konsolidację: Konsolidacja zadłużenia, z pożyczki osobistej lub karty kredytowej, może obniżyć stopę procentową, więc jesteś umieszczenie więcej pieniędzy w kierunku salda.
 • Nie bój się redukcji zadłużenia: Jeśli nie robisz żadnych postępów w sprawie swoich długów, możesz chcieć uzyskać pomoc w postaci ulgi w spłacie długów.

Mieszkanie

Obniżenie kosztów mieszkaniowych jest cięższym zadaniem niż, na przykład, obniżenie rachunków za żywność, ale może przynieść duże oszczędności. Dowiedz się, jak możesz zaoszczędzić na czynszu, kredycie hipotecznym i ubezpieczeniu domu. koniecznie przeczytaj https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/.

Usługi komunalne

Twoje miesięczne rachunki za media są dobrym miejscem do szukania szybkich oszczędności. Małe zmiany, takie jak regulacja termostatu, zapisanie się na automatyczne płatności lub anulowanie HBO może dodać się do dużych oszczędności.

odszkodowanie z oc sprawcy

Transport

Koszty transportu, czy to samochodu, czy miesięcznego biletu na metro, należą do kategorii “potrzeby” w większości budżetów. Znajdź więcej miejsca w swoim budżecie, obniżając miesięczne wydatki na przemieszczanie się.

Żywność

Nie musisz uciekać się do kanapek z masłem orzechowym lub makaronu instant, aby obniżyć koszty żywności. Zamiast tego przerzuć się na marki sklepowe w sklepie spożywczym i korzystaj z ofert typu “happy hour” podczas posiłków poza domem.

Zadłużenie

Tak, możesz uzyskać ulgę w spłacie długów. Rozważ refinansowanie lub konsolidację długu, aby obniżyć miesięczne płatności. Posiadacze federalnych pożyczek studenckich mają dodatkowe opcje, w tym spłatę uzależnioną od dochodów.

Inflacja powinna zostać z nami na dłużej. Jak zachowają się kredyty?

0
Kredyt na zakup działki budowlanej

Każdy klient banku w obecnych czasach zadaje sobie pytanie, jaki wpływ na kredyty ma rosnąca inflacja? Wartość Twoich aktywów może się zmienić, gdy inflacja wpłynie na siłę nabywczą Twoich pieniędzy. Inflacja może powodować utratę wartości instrumentów dłużnych i utrudniać spłatę długów. Na przykład, jeśli masz dzisiaj na koncie bankowym 1000 zł, ale inflacja podniesie ceny o 10% w przyszłym miesiącu, to za 1000 zł kupisz towary lub usługi o wartości tylko 950 zł.

Perfumy najchętniej używane przez mężczyzn

0
Perfumy najchętniej używane przez mężczyzn

Nie raz już podkreślaliśmy przy okazji opisywania różnych perfum że w ostatnich latach także i polscy mężczyźni pachną nimi i to bardzo często.

Jak zatem widzicie ruch na rynku perfum przeznaczonych do sprzedaży dla panów jest bardzo duży. Ale jeśli na przykład ty chciałbyś się dowiedzieć z bardzo dobrego i przede wszystkim fachowego źródła które zapachy męskich perfum są w tej chwili sprzedawane w naszym kraju jak najlepiej to czy wiesz gdzie powinieneś się w takiej sytuacji udać? Czy jest miejsce w sieci internetowej w którym zawsze kiedy tylko będziesz chciał dowiesz się których perfum najczęściej używali ostatnio polscy panowie? Jeżeli nie masz takowej wiedzy to my chcemy tobie pomóc. A zatem nie wahaj się ani chwili dłużej lecz już teraz skontaktuj się z pewnym znakomitym specjalistycznym blogiem. Link do jego strony internetowej masz podany poniżej. W tym miejscu zawsze kiedy tylko będziesz chciał zawsze dowiesz się jakie perfumy kupują najczęściej polscy panowie.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ranking perfum sprzedawanych w Polsce mężczyznom

Może niektóre rankingi czy też plebiscyty nie zawsze odzwierciedlają to jaki jest naprawdę pobyt na dany wyrób ale to nie oznacza bynajmniej żebyście nie wiedzieli nic o pewnej klasyfikacji. Dotyczy ona tego jakie perfumy dla panów były najlepiej sprzedawane w Polsce w pewnym okresie. Czy wobec tego wiecie już gdzie tą klasyfikację można poznać? Jeżeli jeszcze nie to my zachęcamy was do tego żebyście jak najszybciej weszli na stronę internetową pewnego znakomitego bloga. Link do niej macie podany poniżej. W tym miejscu zawsze dowiecie się wszystkiego na ten ciekawy temat. A jak wykorzystacie później zdobytą przez siebie wiedzę to zależy to tylko od was. Nie wahajcie się zatem ani chwili dłużej lecz już teraz skontaktujcie się z tym blogiem skąd dowiecie się dokładnie jakie są teraz polecane zapachy męskie. To nie znaczy rzecz jasna że ten ranking będzie zawsze aktualny. Ale w pewnym momencie na rynku sprzedaży męskich perfum tak właśnie wyglądała sytuacja.

Praca w Ełku

0
praca

Mazury są znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Kojarzą nam się z wypoczynkiem, latem oraz z dobrą zabawą. W tym rejonie jest wiele cudownych miejsc, które po prostu zachwycają. Wiele osób właśnie z Mazurami chciałaby związać swoją przyszłość, ponieważ życie w takim miejscu wydaje się naprawdę przyjemne. Każdego dnia można podziwiać piękną przyrodę i spotykać znanych ludzi, którzy bardzo chętnie spędzają wolny czas na Mazurach.

Klasyczny leasing dla firmy. Jakie niesie ze sobą korzyści?

0
leasing dla firmy

Samochody firmowe – niezależnie od tego, czy jest to jeden, kilka czy cała flota – zawsze są niezbędnym, ale też sporym wydatkiem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na leasing auta, który nie jest tak obciążający finansowo, a daje cały szereg możliwości. Poznajmy bliżej jego klasyczną wersję, abyś i ty mógł zdecydować, czy będzie odpowiedni dla twojego przedsiębiorstwa.

odszkodowanie z oc sprawcy

Na czym polega klasyczny leasing samochodu firmowego?

Leasing to rozwiązanie, które zostało wprowadzone z myślą o klientach biznesowych, pragnących w sposób wygodny dla nich nabyć pojazdy firmowe. W swoim najbardziej klasycznym wydaniu leasing polega na tym, że podpisywana jest umowa leasingowa na określony czas.

Czas ten oraz wysokość pierwszej wpłaty własnej determinują wysokość miesięcznych rat. Na ich wysokość wpływają także inne czynniki, takie jak zakładana liczba kilometrów przejechanych w ciągu każdego roku leasingu, przekładająca się na zużycie samochodu. Niemniej istotna jest też cena wstępna samego auta, zależna między innymi od marki, modelu i wyposażenia.

Interesującym rozwiązaniem w klasycznym leasingu jest też sposób zakończenia umowy. Przewiduje on, że po ustalonym okresie płacenia rat klient w ostatniej racie spłaca ostatnią część kosztu samochodu, a tym samym staje się jego właścicielem. W alternatywnych modelach leasingowych możliwe jest jednak zrezygnowanie z wykupu auta i oddanie go do salonu, w zamian za co można zdecydować się na nową umowę leasingową.

Dlaczego leasing dla firmy to korzystne rozwiązanie?

Leasing zapewnia firmie wiele korzyści, których nie daje standardowy kredyt. Przede wszystkim ma bardzo atrakcyjne stawki, które z łatwością można dopasować do możliwości finansowych przedsiębiorstwa, decydując się na konkretny okres spłaty, wysokość wpłaty własnej i końcowej. Co więcej, raty za leasing mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu przez firmę, co korzystnie wpływa na jej rozliczenia podatkowe.

Kolejną zaletą leasingu firmowego jest możliwość zdobycia wygodnego, często wręcz luksusowego samochodu w sposób, który nie nadwyręża możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Leasing pozwala zwiększyć płynność finansową, a dobrze dopasowane raty sprawiają, że firma wciąż może pozwolić sobie na szereg innych inwestycji.

Dodatkowe korzyści płynące z leasingu firmowego

Jak doskonale wiesz, każdy samochód musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie. W przypadku samodzielnie wybieranego ubezpieczenia, na jego miesięczną cenę ma wpływ wiele drobnych czynników. Jeśli jednak decydujesz się na leasing firmowy, ubezpieczenie możesz otrzymać w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach niż w przypadku prywatnie poszukiwanego produktu. Dzięki temu jeszcze bardziej obniżysz koszty utrzymania pojazdu, a może nawet będziesz mógł zdecydować się na dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, po które nie sięgnąłbyś w innym przypadku.

Jak brać odpowiednią pożyczkę?

0
Jak brać odpowiednią pożyczkę

Kiedy współpracujesz z pożyczkodawcą, zasady są dość jasne. Musisz spłacić pożyczkę w uzgodnionych terminach. Oznacza to, że nawet jeśli Twoja firma upadnie, nadal będziesz musiał dokonywać płatności. Ponieważ większość kredytodawców wymaga od Ciebie gwarancji pożyczki, Twój majątek może zostać sprzedany w celu zaspokojenia długu.

Wysokie oprocentowanie

Niestety, drapieżni pożyczkodawcy istnieją, a techniki, których używają, aby wciągnąć niczego nie podejrzewających właścicieli małych firm, stają się coraz bardziej wyrafinowane. Z pewnością nie jest to unikalne dla finansowania dłużnego, ale jest to coś, czego należy być świadomym. Zamiast ujawniać prawdziwy koszt pożyczki, niektórzy pozbawieni skrupułów pożyczkodawcy używają metod innych niż APR. Upewnij się, że pracujesz z pożyczkodawcą, który praktykuje przejrzystość i poda ci uczciwe liczby. Zapoznaj się zarówno z APR pożyczki, jak i z ratą pożyczki i porównaj ją z saldem początkowym.

Wpływa to na Twoją ocenę kredytową

Każda pożyczka, którą zaciągniesz dla swojej małej firmy zostanie odnotowana w Twojej ocenie zdolności kredytowej. Uważaj, może to spowodować spadek punktacji. Więc zanim złożysz wniosek o pożyczkę, sprawdź u pożyczkodawcy, czy kontrola kredytowa przeprowadzona w celu wstępnej kwalifikacji wpłynie na twoją ocenę.

Co to jest Pożyczka Osobista?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę osobistą, prosisz o pożyczenie określonej sumy pieniędzy od instytucji pożyczkowej, takiej jak bank lub unia kredytowa. Podczas gdy środki z kredytu hipotecznego muszą być wykorzystane na opłacenie domu, a kredyt samochodowy na sfinansowanie zakupu samochodu, pożyczka osobista może być wykorzystana do różnych celów. Możesz starać się o pożyczkę osobistą, aby pomóc w opłaceniu wydatków na edukację lub leczenie, na zakup ważnego przedmiotu domowego, takiego jak nowy piec lub urządzenie, lub na konsolidację długów. Spłacanie pożyczki osobistej różni się od spłacania zadłużenia na karcie kredytowej. W przypadku pożyczki osobistej, płacisz raty o stałej wysokości przez określony czas, aż do całkowitej spłaty zadłużenia.

Jak ubiegać się o pożyczkę osobistą

Kiedykolwiek zwracasz się do pożyczkodawcy o jakikolwiek kredyt, musisz przejść przez proces aplikacji. Zanim jednak złożysz wniosek o pożyczkę osobistą, ważne jest, abyś zapoznał się ze swoim raportem kredytowym i oceną kredytową, abyś zrozumiał, co pożyczkodawcy mogą zobaczyć, gdy będą sprawdzać Twoją ocenę kredytową. Pamiętaj, że sprawdzenie własnego raportu kredytowego nigdy nie wpływa na Twoją ocenę kredytową, więc możesz sprawdzać go tak często, jak potrzebujesz.

Kiedy już sprawdzisz swój kredyt i podejmiesz wszelkie niezbędne kroki w oparciu o to, co widzisz, możesz ubiegać się o pożyczkę osobistą w dowolnej instytucji finansowej, takiej jak bank, unia kredytowa lub pożyczkodawca internetowy. Każdy pożyczkodawca, do którego złożysz wniosek, sprawdzi Twój raport kredytowy i punktację.

Zminimalizuj wpływ zapytań

Kiedy ubiegasz się o kredyt, a pożyczkodawca przegląda Twój raport kredytowy, w raporcie odnotowywane są trudne zapytania. Trudne zapytania pozostają w raporcie kredytowym przez dwa lata, a ich wpływ zmniejsza się z czasem. Jednak w krótkim okresie czasu, zbyt wiele trudnych zapytań w raporcie może mieć negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową.

Jeśli będziesz porównywać oferty kredytowe, składając wniosek do więcej niż jednego pożyczkodawcy, pamiętaj, aby zrobić to w krótkim czasie, aby zminimalizować wpływ trudnych zapytań. Ogólnie rzecz biorąc, modele scoringu kredytowego liczą wiele trudnych zapytań o ten sam rodzaj produktu kredytowego jako jedno zdarzenie, o ile wystąpią one w krótkim okresie kilku tygodni. Nie rozciągaj zakupów porównawczych i składania wniosków na wiele miesięcy.

Co z odszkodowaniem w przypadku zgubienia kluczyków do samochodu?

0
Co z odszkodowaniem w przypadku zgubienia kluczyków do samochodu

Posiadanie własnego samochodu ułatwia nam wiele spraw w naszym codziennym życiu. Dzięki czterem kółkom możemy zrobić większe zakupy w hipermarkecie, szybciej dotrzeć do pracy lub na uczelnię, odebrać dziecko z przedszkola, czy też wyjechać na upragnione wakacje albo krótki weekendowy wypad na łono natury. Oczywiście z posiadaniem samochodu wiążą się także różne obowiązki. Należy więc dbać o jego stan techniczny, bo to może mieć wpływ na poziom naszego bezpieczeństwa na drodze. Warto też tutaj pamiętać o takich polisach ubezpieczeniowych jak OC i AC, gdyż dzięki nim możemy np. otrzymać odszkodowanie albo pokryć koszt wyrządzonej szkody. Samochód powinien być także zadbany, bo jazda ładnym autem to o wiele większa przyjemność dla każdego, kto nim kieruje. Zapewne nie wszystkich przykrych wydarzeń uda nam się uniknąć, ale z pewnością warto się starać, by tak właśnie było.

Zgubione kluczyki, naprawienie szkody oraz inne przypadki – gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach?

Z pewnością kluczową sprawą dla każdej osoby, która ma samochód jest ubezpieczenie OC. Bez takiego zabezpieczenia nie wolno się poruszać samochodem po drogach. Ponieważ jest to ubezpieczenie obowiązkowe, to należy szukać takich rozwiązań, które będą dla nas najtańsze. Dobrym rozwiązaniem będzie także inwestycja w dobrowolne ubezpieczenie AC, dzięki któremu w wyniku kolizji lub wypadku oraz powstania szkody na naszą niekorzyść, ubezpieczenie pokryje ten nieprzyjemny przypadek. W przypadku, gdy odpowiedzialność odszkodowawcza jest dość sporych rozmiarów, możemy się liczyć z tym, że postępowanie może potrwać dość długo. Podobnym problemem mogą się okazać zgubione kluczyki do samochodu: http://ceny-oc.pl/zgubione-kluczyki-do-samochodu-a-ubezpieczenie/. Podpisując polisę ubezpieczeniową podajemy, ile kluczyków samochodowych dokładnie posiadamy. Zagubienie jednego z nich oraz niezgłoszenie tego do ubezpieczyciela, może spowodować, że uzyskanie odszkodowania nie będzie możliwe. Jeśli podczas zawierania umowy AC nie podamy, że np. mamy więcej kluczyków do samochodu, to może owocować nieuznaniem naszej szkody majątkowej oraz zakończyć się odmową wypłaty odszkodowania.

Warto inwestować w różne zabezpieczenia – odszkodowania powypadkowe mają sens

Pamiętajmy także, że zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko w zakresie normalnym danej szkody. W przypadku kradzieży kluczyków do samochodu o zaistniałym fakcie należy powiadomić jak najszybciej organy ścigania oraz ubezpieczyciela. Okoliczności zdarzenia będą tutaj miały kluczowe znaczenie. Oprócz problemów z kluczykami, kłopotem może być także brak karty pojazdu, czy też dowodu rejestracyjnego. To są także przypadki, w których za szkody wyrządzone może nie zostać nam wypłacone odszkodowanie. Towarzystwo ubezpieczeniowe będzie dokładnie sprawdzać, kto ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą, mając na uwadze potencjalne zmniejszenie świadczeń odszkodowawczych. Koniecznie należy także sprawdzić, czy kluczki samochodowe pasują do naszego auta. Czasem może się bowiem zdarzyć tak, że klucz zapasowy nie jest kluczem do tego samochodu. Takie pomyłki mogą mieć miejsce, np. w przypadku aut używanych. Sprawdzenie tego należy do podmiotu odpowiedzialnego za kluczyki, czyli do właściciela samochodu. Jeśli dopilnujemy tych szczegółów, to możemy być pewni, że normalne następstwa działania, w wyniku kradzieży kluczyków lub samochodu, doprowadzą do tego, że nasze roszczenia zostaną zaspokojone w pełni. Przywrócenie stanu poprzedniego to coś, czego oczekujemy, podpisując umowę ubezpieczeniową OC i AC. Kluczyków do samochodu trzeba więc pilnować jak oka w głowie.

Odszkodowanie z OC sprawcy – jak je uzyskać?

0
Odszkodowanie z OC sprawcy

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel samochodu lub innego pojazdu. Polisa komunikacyjna ma na celu ochronę ofiar, czyli zarówno osób, które są właścicielami polisy, jak i tych, które poniosły szkodę w wyniku wypadku.

Co obejmuje OC samochodu?

OC stanowi dużą ochronę i zabezpieczenie dla kierowcy i ofiary. W przypadku, gdy kierowca ubezpieczonego pojazdu spowoduje wypadek, to nie będzie musiał sam opłacać kosztów leczenia czy naprawy samochodu, a zostanie to pokryte z jego polisy. Osoba, która jest ofiarą kolizji drogowej, nie musi obawiać się tego, że sprawca okaże się niewypłacalny i zostanie pozostawiona sama sobie. Leczenie i inne koszty zostaną ściągnięte z polisy OC sprawcy.

Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC

Suma gwarancyjna OC jest regulowana przez przepisy prawne. Określa ją art. 36 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest to maksymalna kwota, do której towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność za wyrządzoną szkodę. Obecnie wynosi ona 5 210 000 euro w przypadku szkody na osobie oraz 1 050 000 euro w przypadku szkody majątkowej. Sumy dotyczą jednego zdarzenie, bez względu od tego ile osób w nim ucierało.

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku  – jak je uzyskać?

Aby otrzymać pieniądze z ubezpieczenia, należy złożyć odpowiedni wniosek do towarzystwa ubezpieczeniowego. Do wniosku musi być dołączona pełna dokumentacja o poniesionych szkodach w wypadku samochodowym, również dokumentacja medyczna. Niestety, ubezpieczyciele coraz częściej zaniżają przyznane świadczenia, dlatego, aby tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczych. Tego typu firmy wiedzą, jak walczyć z ubezpieczycielem, a w razie problemów mogą złożyć wniosek do sądu i reprezentować klienta. Dzięki pomocy specjalistów można uzyskać odszkodowanie adekwatne do poniesionych szkód. Przybliżoną wartość należnego odszkodowania można sprawdzić na kalkulatoroc.org.pl.

Zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku a odszkodowanie

Osoby poszkodowane w wypadku mogą ubiegać się nie tylko o wypłatę ubezpieczenia OC sprawcy, ale również o zadośćuczynienie z oc sprawcy wypadku. Jak wspomniano ubezpieczanie pokrywa szkody majątkowe oraz koszty związane z uszczerbkiem na zdrowiu czy utraconym zarobkiem. Zadośćuczynienie pozwala wynagrodzić doznane krzywdy i szkody niematerialne, wynikające z odczuwania skutków wypadku. Mogą to być np. cierpienia psychiczne i fizyczne. Ciężko dokładnie oszacować wysokość odszkodowania, każda sprawa wymaga dokładnej analizy.

Kiedy warto złożyć wniosek o zadośćuczynienie?

Zadośćuczynienie jest wypłacane jednorazowo, dlatego w momencie wnioskowania należy dokładnie opisać doznane szkody oraz następstwa, które mogą być z nimi związane. O świadczenie można starać się, gdy:

 • wypadek zakończył się kalectwem,
 • wypadek spowodował niekorzystne zmiany w wyglądzie,
 • zdarzenie wywołało pogorszenie się zdrowia psychicznego,
 • kolizja wywołała poczucie nieprzydatności społecznej,
 • nastąpiło naruszenie dobra osobistego poszkodowanego,
 • wypadek wywołał traumę, np. lęk przed jazdą samochodem.

Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby

Wypadki często kończą się tragicznie, śmiercią ofiar. W takiej sytuacji można starać się o zadośćuczynienie z OC sprawcy, które nie przywróci bliskiej osoby, ale pomoże w codziennym funkcjonowaniu. O świadczenie mogą starać się najbliższe osoby, czyli dzieci, rodzice, rodzeństwo i dziadowie, a także rodzice zastępczy i inne osoby, które były blisko związane z ofiarą. Warto pamiętać, że o zadośćuczynienie z OC sprawcy można się starać w ciągu 3 lat od daty wypadku.

Wysokość zadośćuczynienia

Towarzystwo ubezpieczeniowe, który wylicza wysokość świadczenia, powinno dokładnie rozpatrzyć każdą sprawę i wziąć pod uwagę wiele różnych czynników np.:

 • stopień uszczerbku na zdrowiu,
 • okres korzystania z pomocy lekarskiej,
 • wiek poszkodowanego,
 • styl życia i zawód poszkodowanego,
 • stopień pokrewieństwa z ofiarą,
 • stopień zażyłości,
 • cierpienie psychiczne związane ze stratą bliskiej osoby.

Nie ma przepisów, pozwalających odkreślić wysokość świadczenie, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe często przyznają niskie kwoty, nierekompensujące poniesionych strat. Należy pamiętać, że poszkodowany ma prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. W przypadku, gdy firma nie chce dość do porozumienia, może skorzystać z pomocy rzecznika finansowego lub założyć sprawę sądową.

O zadośćuczynienie można wnioskować samodzielnie, ale proces jest trudny, czasochłonny, wymaga dużej dyspozycyjności. Aby sprawa potoczyła się szybciej, można skorzystać pomocy firm odszkodowawczych, które walczą o świadczenia w imieniu klienta.

Samochód po gradobiciu – co z odszkodowaniem?

0
Samochód po gradobiciu

Każdy właściciel pojazdu wie, że jego ubezpieczenie w zakresie OC jest obowiązkowe. Nie wszystkie szkody można jednak z takiego ubezpieczenia pokryć. Problemem jest choćby samochód po gradobiciu. Ubezpieczenie OC nie obejmuje naprawy uszkodzeń spowodowanych warunkami pogodowymi. Grad zaś może doprowadzić do poważnego uszkodzenia karoserii samochodu. Często takie auto wymaga ponownego lakierowania. Niektóre elementy blacharskie muszą zaś zostać wymienione. Niejednokrotnie koszty naprawy przekraczają wartość samochodu, a ich sfinansowanie z własnej kieszeni jest wręcz niemożliwe.

Samochód po gradobiciu. Za naprawę wgnieceń karoserii samochodu można zapłacić fortunę

Samochód po gradobiciu jest bardzo trudny w naprawie. Bardzo często wymiany wymagają szyby, konieczne jest szpachlowanie, lakierowanie, nierzadko prostowanie blachy karoserii. Najczęstsze uszkodzenia dotyczą dachu. Tak uszkodzony dach należy naprawić. Blachę dachu najlepiej naprawić dzięki wypychaniu. Takie same metody konieczne są przy naprawie maski. Duże znaczenie ma dokładność napraw, ważne jest bowiem by usunąć wszelkie ślady po gradzie. Auto po profesjonalnej naprawie będzie w  idealnym stanie. Z reguły ślady napraw dowolną metodą da się odkryć – choćby miernikiem lakieru. W praktyce takie auto może w sprzedaży okazać się dużo tańsze. Profesjonalnie naprawione są jak nowe, jednak taka naprawa kosztuje. Opłaca się więc je ubezpieczyć. Korzystając z odpowiedniego ubezpieczenia, można naprawić szkodę bez własnych kosztów. Ubezpieczyciel wszystko sfinansuje, naprawa zaś będzie wykonana profesjonalnie. Wgniecenia po gradobiciu nie będą widoczne, a stan techniczny auta będzie dobry. Po usłudze lakierowania, śladów po gradobiciu na karoserii po prostu nie będzie. Takie ubezpieczenie można nabyć na naszej stronie http://ubezpiecz-auto.biz/ubezpieczenie-samochodu-gradu-oraz-burzy/

Samochód po gradobiciu. Usuwanie wgnieceń sfinansowane będzie z polisy

Warto odwiedzić naszą stronę ubezpiecz-auto.biz i ubezpieczyć samochód w zakresie autocasco, przed gradobiciem i od innego typu uszkodzeń. Po gradobiciu czy innych zdarzeniach ubezpieczyciel zapłaci za naprawę auta nowoczesnymi bezinwazyjnymi metodami, choćby  techniką pdr. Karoserię samochodu można w ten sposób przywrócić do dawnej świetności. Usuwanie wgnieceń czy innych szkód przeprowadzone będzie w profesjonalnym warsztacie. Wgniecenia nie będą widoczne, nowy lakier na karoserii spowoduje zaś, że auto będzie wyglądać pięknie.

Koszty naprawy samochodu nie muszą przerażać

Z dobrym ubezpieczeniem, które można wykupić dzięki naszej stronie, koszty naprawy samochodu nie będą miały dla Was znaczenia. Czy to usuwanie wgnieceń po gradobiciu czy szkody powstałe z innych powodów, usunięte będą bez śladu. Pojazd będzie jak nowy, a Ty nie zapłacisz za to ani złotówki. Na naszej stronie można porównać różne polisy i wybrać takie, które spełniają Wasze oczekiwania. Oczywiście jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie odpowiemy na pytania i wątpliwości. Warto wspomnieć, że na naszej stronie można ustawić powiadomienia o najlepszych polisach, samo kupienie polisy jest zaś banalnie proste. Wystarczy wypełnić wymagane pola i postępować zgodnie z instrukcjami.

Warto wybrać dobre ubezpieczenie samochodu

Każdy wie, że warto kupić samochód w dobrym stanie i w takim go utrzymywać. Jedno gradobicie, nawet jeśli na aucie jest specjalny pokrowiec, może jednak ten stan znacznie pogorszyć. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli dokonać napraw na koszt ubezpieczyciela. Zachęcamy do lektury strony i zakupu polis ubezpieczeniowych. U nas znajdziesz ich niemało.

Odkup odszkodowań OC przez firmę odszkodowawczą XPRIME

0
Odkup odszkodowań OC

Decyzja o skorzystaniu z odkupu odszkodowania jest podejmowana przez coraz większą liczbę kierowców. Jest to związane przede wszystkim z unikaniem wchodzenia na drogę sądową. Procesy sądowe w Polsce są bardzo często przewlekłe, co jest czasochłonne, jak też wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz stresem. W firmach zajmujących się odkupywaniem odszkodowań, jak Xprime, można liczyć na szybkie załatwienie sprzedaży odszkodowania. W wielu firmach można liczyć na wysoki standard obsługi klientów i minimum formalności. W ten sposób w krótkim czasie można uzyskać wypłatę pieniędzy za cesję wierzytelności.

Jak szybko można uzyskać wypłatę?

W większości firm czy kancelarii prawnych zajmujących się odkupem odszkodowań można liczyć na krótkie terminy, w których zostanie zrealizowana analiza dokumentacji od ubezpieczyciela. Na podstawie takiej analizy ustalana jest kwota, którą firma wypłaci poszkodowanemu w kolizji drogowej, który nie uzyskał zadowalającego odszkodowania. Skorzystanie z cesji wierzytelności pozwala liczyć na:

 • brak konieczności wchodzenia na drogę sądową z ubezpieczycielem, gdyż poszkodowany przestaje być stroną w sprawy,
 • uzyskanie znacznie szybciej dodatkowych pieniędzy.

Do zalet sprzedaży praw do odszkodowania można zaliczyć to, że nie trzeba już przejmować się taką sprawą. Odzyskiwaniem odszkodowania zajmuje się wybrana firma, a poszkodowany może korzystać z wypłaconych środków finansowych. Pozwala to znacznie przyśpieszyć moment, w którym uzyska się należne pieniądze.

Kto może skorzystać z usług odkupu odszkodowania?

Jeśli poszkodowani w wypadku po uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela uważają, że nie otrzymali odpowiedniej sumy pieniędzy, mogą decydować się na skorzystanie z usług odkupu ubezpieczenia. Dotyczy to osób, które były poszkodowanymi w kolizji z OC sprawcy, jak też sprawców wypadków, którzy posiadają ważną polisę AutoCasco. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że możliwość cesji wierzytelności występuje jedynie do 3 lat od momentu wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Warto to brać pod uwagę, gdy ma się przekonanie, że środki finansowe wypłacone przez ubezpieczyciela nie są zadowalające.

Jak wygląda proces odkupu odszkodowania w firmie XPRIME?

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług firmy XPRIME przy odkupie odszkodowania, pozwala korzystać z prostych procedur, które są w stanie zapewnić szybkie załatwienie sprawy. Przebieg procesu sprzedaży odszkodowania obejmuje zgłoszenie się do firmy XPRIME w celu przekazania dokumentów, które będą podlegać analizie. Po analizie kosztorysów naprawy firma przedstawia propozycję dopłaty do szkody. Następnie klienci mają możliwość zrezygnowania lub akceptacji wskazanej kwoty. Po akceptacji firma przygotowuje umowę cesji wierzytelności. Przy załatwianiu całej sprawy w formie zdalnej klient otrzymuje umowę cesji, która po podpisaniu jest przesyłana do firmy XPRIME. Wówczas następuje finalizacja całego procesu sprzedaży odszkodowania, a firma przelewa należne klientowi środki finansowe na wskazane konto bankowe.

ZOBACZ TEŻ