Wysokość prowizji od odszkodowania

0
7598

Nie każda osoba poszkodowana czuje się na siłach, aby samodzielnie występować do firmy ubezpieczeniowej z wnioskiem o odszkodowanie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Zły stan zdrowia, brak czasu, strach przed biurokracją, nieznajomość przepisów prawa ubezpieczeniowego itd. W takim wypadku poszkodowani najczęściej decydują się na skorzystanie z pomocy firmy odszkodowawczych lub kancelarii prawnych. Nie mniej ich pomoc nie jest darmowa. Zazwyczaj opiera się ona na tzw. prowizji od sukcesu. Na czym polega ta forma wynagrodzenia i ile naprawdę należy zapłacić firmie odszkodowawczej? Zobaczcie sami.

Co oznacza prowizja od sukcesu?

Większość kancelarii odszkodowawczych swoje wynagrodzenie ustala jako prowizja od sukcesu. Oznacza to, że koszt ich usług nie jest stały. Co prawa, kancelaria nie pobiera opłat wstępnych, ale należy liczyć się z tym, że zatrzyma ustalony wcześniej procent z wywalczonego odszkodowania. Jeśli poszkodowany przegra sprawę z ubezpieczycielem, kancelaria nie otrzyma nic.

Od czego uzależniona jest prowizja kancelarii odszkodowawczej?

Każda kancelaria odszkodowawcza ma dowolność w ustalaniu swoich stawek, w tym i prowizji od sukcesu. Nie mniej jednak najczęściej wysokość prowizji uzależniona jest od złożoności sprawy, zgromadzonej dokumentacji dowodowej, stanu faktycznego okoliczności, w jakich doszło do wypadku oraz nakładu pracy, jaki kancelaria musi poświęcić na prowadzenie sprawy odszkodowawczej klienta. W związku z tym należy liczyć się z tym, że kancelaria każdą sprawę traktuje inaczej i na indywidualnych zasadach. Wyceny swoich usług dokona ona po zapoznaniu się ze sprawą klienta oraz kompletem dokumentacji.

odszkodowanie z oc sprawcy

Niska prowizja = więcej pieniędzy dla poszkodowanego

Na rynku można spotkać różnorodne oferty kancelarii odszkodowawczych. Są i takie, które proponują bardzo niskie stawki prowizyjne. Nie zawsze to jednak oznacza, że klient uzyska wyższe odszkodowanie. Należy pamiętać, że praca specjalistów kosztuje. Niekiedy niskie stawki prowizyjne są wynikiem tego, że firma odszkodowawcza nie oferuje profesjonalnego podejścia do sprawy i oszukuje swoich klientów. Na zbyt niskie prowizje trzeba więc uważać i dokładnie przeczytać umowy, a także sprawdzić opinie o kancelarii odszkodowawczej.

Jak jest prowizja w sprawach o odszkodowanie?

Kancelarie odszkodowawcze, które działają w profesjonalny i rzetelny sposób, zazwyczaj wysokość swojej prowizji ustalają na poziomie ok. 20%. Wysokość ta jest średnia i może ona oczywiście być wyższa przy bardziej skomplikowanych sprawach o odszkodowanie. Jednak każdy poszkodowany powinien w być wyczulony, jeśli kancelaria, z która rozważa możliwość współpracy, oferuje znacznie odbiegający procent od tego podanego. Zarówno zbyt niska prowizja, jak i zbyt wysoka mogą być powodem do niepokoju. Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy chce się, skorzystać z usług renomowanej kancelarii odszkodowawczej ceny ich usług na pewno będą wyższe niż podana średnia. Inne ceny i systemy wynagrodzeń obowiązują także w przypadku chęci skorzystania z usług kancelarii prawnej lub radcy prawnego.

odszkodowanie z oc sprawcy

 

[Głosów:46    Średnia:2.5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here