Czy warto wykupić AC (Autocasco) samochodu?

0
2526

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco to coraz popularniejszy rodzaj nieobowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Właściciele samochodów decydują się na nie szczególnie wtedy, kiedy posiadają nowy samochód. O ile ubezpieczenie OC pokrywa straty spowodowane przez osoby trzecie, o tyle z ubezpieczenia AC zostanie wypłacone odszkodowanie, kiedy stratę spowodował sam ubezpieczony i to jest naprawdę przydatna opcja.

Szybkie tempo życia sprawia, że nawet doświadczeni i bardzo umiejętni kierowcy, popełniają błędy. Chwila zagapienia podczas cofania, nadmierna prędkość, niedokładne parkowanie i można spowodować uszkodzenie samochodu, którego naprawa będzie kosztowała kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdarzają się oczywiście też przypadki, że kierujący z własnej winy doprowadza do całkowitego zniszczenia samochodu, którego wartość wynosi nawet kilkaset tysięcy złotych. Posiadanie samego ubezpieczenia OC nic nam w takiej sytuacji nie daje. Natomiast przy polisie AC ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, nawet kiedy stratę spowodujemy sami.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ogromnym błędem wielu kierujących jest przecenianie swoich umiejętności. Możemy bezszkodowo jeździć przez wiele lat i nagle chwilą nieuwagi spowodować wielotysięczne straty. Możemy też paść ofiarą złodziei, którzy ukradną nasz samochód lub jego wyposażenie i takie ewentualności również przewiduje ubezpieczenie AC.

AutocascoJego posiadanie, daje gwarancję, że odszkodowanie zostanie wypłacone niezależnie od tego, kto będzie sprawcą zdarzenia. Na taką polisę powinny się zdecydować przede wszystkim osoby posiadające samochody o wartości od kilkudziesięciu tysięcy wzwyż oraz firmy. Wśród pracowników wykorzystujących firmowe samochody krąży dość specyficzna anegdota, mianowicie:

  • Jakim samochodem najlepiej jeździ się po krawężnikach?
  • Firmowym.

Mając na uwadze fakt, że pracownicy nie zawsze szanują mienie firmy, a ilość godzin, jakie spędzają za kółkiem oraz długość tras, mogą zwiększać prawdopodobieństwo stłuczki czy wypadku, posiadanie polisy AC wydaje się sprawą wręcz oczywistą.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ważne: Ubezpieczający musi mieć świadomość faktu, że odszkodowanie z ubezpieczenia AC nie jest wypłacane w kilku przypadkach, m. in. gdy uszkodzenie lub kradzież były następstwem ewidentnego zaniedbania.

[Głosów:4    Średnia:2/5]
odszkodowania
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala5/domains/odszkodowaniazoc.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here