Czy warto wykupić AC (Autocasco) samochodu?

0
2757

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco to coraz popularniejszy rodzaj nieobowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Właściciele samochodów decydują się na nie szczególnie wtedy, kiedy posiadają nowy samochód. O ile ubezpieczenie OC pokrywa straty spowodowane przez osoby trzecie, o tyle z ubezpieczenia AC zostanie wypłacone odszkodowanie, kiedy stratę spowodował sam ubezpieczony i to jest naprawdę przydatna opcja.

Szybkie tempo życia sprawia, że nawet doświadczeni i bardzo umiejętni kierowcy, popełniają błędy. Chwila zagapienia podczas cofania, nadmierna prędkość, niedokładne parkowanie i można spowodować uszkodzenie samochodu, którego naprawa będzie kosztowała kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zdarzają się oczywiście też przypadki, że kierujący z własnej winy doprowadza do całkowitego zniszczenia samochodu, którego wartość wynosi nawet kilkaset tysięcy złotych. Posiadanie samego ubezpieczenia OC nic nam w takiej sytuacji nie daje. Natomiast przy polisie AC ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, nawet kiedy stratę spowodujemy sami.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ogromnym błędem wielu kierujących jest przecenianie swoich umiejętności. Możemy bezszkodowo jeździć przez wiele lat i nagle chwilą nieuwagi spowodować wielotysięczne straty. Możemy też paść ofiarą złodziei, którzy ukradną nasz samochód lub jego wyposażenie i takie ewentualności również przewiduje ubezpieczenie AC.

odszkodowanie z oc sprawcy

AutocascoJego posiadanie, daje gwarancję, że odszkodowanie zostanie wypłacone niezależnie od tego, kto będzie sprawcą zdarzenia. Na taką polisę powinny się zdecydować przede wszystkim osoby posiadające samochody o wartości od kilkudziesięciu tysięcy wzwyż oraz firmy. Wśród pracowników wykorzystujących firmowe samochody krąży dość specyficzna anegdota, mianowicie:

  • Jakim samochodem najlepiej jeździ się po krawężnikach?
  • Firmowym.

Mając na uwadze fakt, że pracownicy nie zawsze szanują mienie firmy, a ilość godzin, jakie spędzają za kółkiem oraz długość tras, mogą zwiększać prawdopodobieństwo stłuczki czy wypadku, posiadanie polisy AC wydaje się sprawą wręcz oczywistą.

Ważne: Ubezpieczający musi mieć świadomość faktu, że odszkodowanie z ubezpieczenia AC nie jest wypłacane w kilku przypadkach, m. in. gdy uszkodzenie lub kradzież były następstwem ewidentnego zaniedbania.

[Głosów:4    Średnia:2/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here