Czym jest ubezpieczenie OC, co daje i czy jest obowiązkowe?

0
2258

Ubezpieczenie OC to polisa, która chroni ubezpieczonego od poniesienia konsekwencji wyrządzonych szkód względem nie tylko osób trzecich ale i mienia. OC (Odpowiedzialność Cywilna) chroni względem wielu aspektów życiowych. Wyróżnia się zarówno te, które nabywamy obowiązkowo jak i te, które nabywamy dobrowolnie. Ubezpieczamy się biorąc pod uwagę wykonywany zawód, prowadzoną działalność gospodarczą, życie prywatne czy też mając na uwadze to, iż jesteśmy właścicielami pojazdu mechanicznego, któremu może wiele się przydarzyć nie tylko z naszej winy.

odszkodowanie z oc sprawcy

Obowiązkowe ubezpieczenia to na przykład komunikacyjne i zawodowe. Z kolei te, o których sami decydujemy czy chcemy je posiadać związane są z życiem prywatnym. Nad takimi również warto się zastanowić, bowiem wydatek na składki konieczne do uiszczenia może okazać się dobrą inwestycją, w przypadku gdy stajemy wobec sytuacji, w której trzeba zapłacić odszkodowanie za wyrządzoną szkodę a nasz budżet domowy w normalnej sytuacji na to nie pozwala.

Ubezpieczenie OCDecydując się na OC samochodu, należy wziąć pod uwagę, iż pojęcie to powszechnie stosowane wprowadza wielu ludzi w błąd. Ubezpieczenie OC wykupywane względem pojazdu ma na celu chronić właściciela pojazdu a nie sam pojazd jak to jest w przypadku AC (Autocasco). Jest to polisa obowiązkowa w przeciwieństwie do tej drugiej, czyli AC. Na jej podstawie i zawartej umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się pokryć szkody wynikające z winy właściciela pojazdu. Mogą to być szkody dotyczące zarówno mienia jak i osób. W myśl tego rodzaju ubezpieczenia, pokrywane są szkody związane z sytuacjami, w których uczestniczył pojazd, czyli przywrócenie go do stanu sprzed zdarzenia czy też na wypłatę rent i odszkodowań dla ofiar, pokrzywdzonych.

odszkodowanie z oc sprawcy

Zwrócić uwagę kierowców powinno również to, że nie ma czegoś takiego jak najtańsze ubezpieczenie. Określoną kwotę trzeba uiścić, a różnice miedzy wysokością kwot jakie oferują różne zakłady ubezpieczeń wynika z tego, że do wyboru są różne pakiety czy też opcje podstawowe jak i warianty rozszerzone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here