Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – na czym polega i czy się opłaca?

0
926

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to produkt bankowy, który pozwala kredytobiorcy połączyć kilka zobowiązań w jeden nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ułatwić sobie spłatę długów i odzyskać kontrolę nad domowym budżetem. Czym jednak taki typ kredytu różni się od dobrze nam już znanej konsolidacji gotówkowej? Na te pytanie odpowiedzą eksperci finansowi Habza Finanse w poniższym artykule.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, na czym polega kredyt konsolidacyjny, ponieważ nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę, z istnienia takiego zobowiązania. Otóż kredyt konsolidacyjny jest dostępny obecnie w większości banków i polega na połączeniu wskazanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pozbyć się długów z kilku różnych miejsc i skupić się na spłacie tylko jednego, korzystnego zobowiązania.

Konsolidacja pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty zobowiązania oraz odzyskanie kontroli nad domowym budżetem.  Kredyt konsolidacyjny może kojarzyć się wielu osobom z kredytem oddłużeniowym, jednak nie są to te same zobowiązania. Główną różnicę stanowi fakt, że aby uzyskać kredyt konsolidacyjny trzeba mieć wystarczającą zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę, czyli tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny to zobowiązanie z zabezpieczeniem hipotecznym. Co to oznacza? Zabezpieczenie hipoteczne może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie korzystnego kredytu na wyższą kwotę. Zabezpieczenie hipoteczne, czyli np. w postaci mieszkania bądź domu pozwala kredytobiorcy uzyskać niższe oprocentowanie oraz korzystniejsze warunki spłaty zobowiązania.

odszkodowanie z oc sprawcy

Oczywiście, aby móc uzyskać takie zobowiązanie konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim kredytobiorca musi posiadać zabezpieczenie hipoteczne. W przypadku konsolidacji gotówkowej zazwyczaj wystarczy zabezpieczenie w formie regularnych dochodów. Kolejną kwestią jest odpowiednia zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa. Bank z pewnością sprawdzi raporty z BIK, czyli z Biura Informacji Kredytowej, zanim udzieli komukolwiek pieniędzy.

Czy kredyt konsolidacyjny pod hipotekę się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym jest opłacalny dla kredytobiorcy pod tym względem, że może mu zapewnić atrakcyjne warunki kredytowania. Większa kwota, dłuższy termin spłaty i niższe oprocentowanie to największe korzyści zaciągnięcia tego typu zobowiązania. Na kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/, warto jest zdecydować się w momencie, gdy jeszcze nie dopuściłeś do opóźnień w spłacie rat, ale już czujesz, że stanowi to dla Ciebie coraz większy problem. Jeśli chcesz ustabilizować swoją sytuację finansową i zależy Ci na tym, aby kilka zobowiązań zamienić tylko w jedno, które będzie miało niższą ratę, to kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny pod hipotekę?

W poszukiwaniu korzystnego kredytu niezależnie od tego, na jakim rodzaju zobowiązania zależy Ci najbardziej, zawsze mogą pomóc Ci internetowe kalkulatory i porównywarki. Takie narzędzie porównuje aktualne oferty z kilkunastu różnych miejsc i wskazuje najatrakcyjniejsze zobowiązanie. Jeśli jednak nie masz czasu na samodzielne szukanie atrakcyjnego zobowiązania, to pomóc Ci może doświadczony doradca. Znajdzie on dla Ciebie korzystny kredyt konsolidacyjny i zajmie się wszelkimi formalnościami, które są z tym związane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here