Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – na czym polega i czy się opłaca?

0
1025

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to produkt bankowy, który pozwala kredytobiorcy połączyć kilka zobowiązań w jeden nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ułatwić sobie spłatę długów i odzyskać kontrolę nad domowym budżetem. Czym jednak taki typ kredytu różni się od dobrze nam już znanej konsolidacji gotówkowej? Na te pytanie odpowiedzą eksperci finansowi Habza Finanse w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, na czym polega kredyt konsolidacyjny, ponieważ nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę, z istnienia takiego zobowiązania. Otóż kredyt konsolidacyjny jest dostępny obecnie w większości banków i polega na połączeniu wskazanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz pozbyć się długów z kilku różnych miejsc i skupić się na spłacie tylko jednego, korzystnego zobowiązania.

Konsolidacja pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty zobowiązania oraz odzyskanie kontroli nad domowym budżetem.  Kredyt konsolidacyjny może kojarzyć się wielu osobom z kredytem oddłużeniowym, jednak nie są to te same zobowiązania. Główną różnicę stanowi fakt, że aby uzyskać kredyt konsolidacyjny trzeba mieć wystarczającą zdolność kredytową.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę, czyli tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny to zobowiązanie z zabezpieczeniem hipotecznym. Co to oznacza? Zabezpieczenie hipoteczne może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie korzystnego kredytu na wyższą kwotę. Zabezpieczenie hipoteczne, czyli np. w postaci mieszkania bądź domu pozwala kredytobiorcy uzyskać niższe oprocentowanie oraz korzystniejsze warunki spłaty zobowiązania.

Oczywiście, aby móc uzyskać takie zobowiązanie konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim kredytobiorca musi posiadać zabezpieczenie hipoteczne. W przypadku konsolidacji gotówkowej zazwyczaj wystarczy zabezpieczenie w formie regularnych dochodów. Kolejną kwestią jest odpowiednia zdolność kredytowa i dobra historia kredytowa. Bank z pewnością sprawdzi raporty z BIK, czyli z Biura Informacji Kredytowej, zanim udzieli komukolwiek pieniędzy.

Czy kredyt konsolidacyjny pod hipotekę się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym jest opłacalny dla kredytobiorcy pod tym względem, że może mu zapewnić atrakcyjne warunki kredytowania. Większa kwota, dłuższy termin spłaty i niższe oprocentowanie to największe korzyści zaciągnięcia tego typu zobowiązania. Na kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/, warto jest zdecydować się w momencie, gdy jeszcze nie dopuściłeś do opóźnień w spłacie rat, ale już czujesz, że stanowi to dla Ciebie coraz większy problem. Jeśli chcesz ustabilizować swoją sytuację finansową i zależy Ci na tym, aby kilka zobowiązań zamienić tylko w jedno, które będzie miało niższą ratę, to kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jak znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny pod hipotekę?

W poszukiwaniu korzystnego kredytu niezależnie od tego, na jakim rodzaju zobowiązania zależy Ci najbardziej, zawsze mogą pomóc Ci internetowe kalkulatory i porównywarki. Takie narzędzie porównuje aktualne oferty z kilkunastu różnych miejsc i wskazuje najatrakcyjniejsze zobowiązanie. Jeśli jednak nie masz czasu na samodzielne szukanie atrakcyjnego zobowiązania, to pomóc Ci może doświadczony doradca. Znajdzie on dla Ciebie korzystny kredyt konsolidacyjny i zajmie się wszelkimi formalnościami, które są z tym związane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here