Potrzeby finansowe emerytów – jak je zaspokoić?

0
1724

Osoby w wieku 65+ zaczynają już otrzymywać należne im pieniądze tytułem emerytury. Ich potrzeby życiowe stopniowo wygaszają się, jednak zdarza się, że potrzebne są dodatkowe pieniądze i nie da się danego wydatku sfinansować z otrzymanej emerytury. Wtedy warto pomyśleć o specjalnym kredycie dedykowanym seniorom.

odszkodowanie z oc sprawcy

Emeryckie potrzeby

Niektóry po osiągnięciu wieku emerytalnego nie czują jeszcze potrzeby udawania się na najdłuższe wakacje w życiu. Chcą być jak najdłużej aktywni i dlatego podejmują się różnych prac, na przykład opieki nad dziećmi czy pracy zawodowej w niepełnym wymiarze godzin. Zwykle jednak emeryci nie mają pomimo tego wystarczających funduszy, aby na przykład zwiedzać świat czy pomnażać swój majątek przez inwestycje, albo oddawać się ulubionemu, ale kosztownemu hobby. Niestety, polski emeryt z reguły osiada w swoim domu, skupia się na leczeniu coraz częstszych dolegliwości i w rodzinie funkcjonuje jako darmowa opiekunka do dzieci i fabryka pierogów. Kredyt dla emeryta mógłby takiej osobie pomóc nie tylko w realizowaniu jej chęci pomocy dzieciom i wnukom. Mógłby także sprawić, że senior przez chwilę poczułby się spełniony, oddając się swoim przyjemnościom, które można dzięki kredytowi sfinansować.

Emeryckie możliwości

odszkodowanie z oc sprawcy

Zazwyczaj szczyt swoich możliwości finansowych osiągamy po 40. roku życia. W tym czasie kupujemy coraz to nowsze samochody, budujemy duży dom, realizujemy swoje pasje. Osoby po sześćdziesiątce zwykle mają już nieco mniejsze potrzeby. Zwiedziły już kawałek świata, spłaciły kredyty za dom, nie mają już potrzeby kupowania sobie nowych sprzętów czy ubrań. Niestety, ich emerytura zwykle wystarcza już tylko na pokrycie bieżących potrzeb, a trudno myśleć o większych wydatkach, takich jak kupno nowej lodówki czy naprawa samochodu, kiedy nie ma się możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy. Kredyt dla emeryta jest propozycją, z którą wychodzi wiele banków, biorących pod uwagę przede wszystkim stałe, regularne dochody seniorów oraz ich potrzeby, połączone z umiejętnością rozsądnego gospodarowania pieniędzmi, cechującą wiele starszych osób.

Zdobądź dodatkowe fundusze na przyjemności!

Emeryt pragnący zafundować sobie wreszcie zagraniczną wycieczkę, kupić zmywarkę czy podarować wnukowi prezent na osiemnastkę może skorzystać z oferty banku. Z reguły procedury banku przy udzielaniu pożyczek emerytom są mniej skomplikowane, bo nie wymagają donoszenia zaświadczeń o zarobkach, i często sprawdzanie zdolności trwa po prostu krócej z uwagi na jedno główne źródło dochodu. Kredyt dla emeryta bardzo często biorą osoby, które chcą wesprzeć potrzeby swoich dzieci czy wnuków dopiero wkraczających w świat dorosłości i niemających własnej zdolności kredytowej. Bez względu na motywy, zanim weźmie się taki kredyt, należy sprawdzić jego warunki. Emeryt musi być świadomy tego, ile będzie go kosztował dany kredyt, jak długo będzie go spłacać, i jakiej wysokości będą to raty. Dzięki kalkulatorom kredytowym można wykonać prostą, niezobowiązującą symulację i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję pożyczki i spłat, a następnie złożyć wniosek o wybranie najkorzystniejszej oferty kredytowej. Tym sposobem uzyska się najdogodniejsze do spłaty warunki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here