3 powody, dla których warto kupować polisy online

0
1117

Do niedawna, aby kupić polisę ubezpieczeniową konieczny był kontakt z agentem oraz odwiedzanie siedzib towarzystw ubezpieczeniowych. Podróżowanie z jednego końca miasta na drugi i próba porównania ofert ubezpieczycieli były bardzo czasochłonne. Teraz mamy możliwość dokonania wygodnych zakupów przez Internet. Jak znaleźć ubezpieczenie dopasowane do twoich potrzeb? Dlaczego warto kupić polisę online? Poniżej przedstawiamy 3 powody.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jakie polisy znajdziesz w sieci?

Wszystko zależy od tego, czego szukasz. W Internecie znaleźć można szeroką ofertę różnego
rodzaju ubezpieczeń. Jakie kupowane są najczęściej?

 • Ubezpieczenie OC – jest obowiązkowe, należy więc do najczęściej kupowanych. Zazwyczaj
  do znalezienia najbardziej korzystnej polisy wykorzystywana jest porównywarka OC
  na przykład https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/, w której obliczysz składkę oraz zweryfikujesz oferty w szybki i wygodny sposób. Dodatkowo zakupu możesz dokonać bezpośrednio na stronie, bez wychodzenia z domu.
 • Ubezpieczenie AC – często pojawia się w pakiecie z OC, w korzystnej cenie.
 • Ubezpieczenie podróżne lub turystyczne – coraz częściej wybierając się w podróże zarówno w Europie, jak i poza nią, decydujemy się na zakup polisy. Zakres ochrony obejmuje między innymi zgubienie dokumentów lub bagażu, złamanie ręki oraz inne okoliczności.
 • Ubezpieczenie zdrowotne – umówienie się do lekarza pierwszego kontaktu może sprawiać problemy. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup polisy, która gwarantuje dostęp do prywatnej opieki medycznej. Pakiety mają różne warianty od podstawowych, po rozszerzone, oferujące porady kilkudziesięciu specjalistów, leczenie ambulatoryjne czy szczegółową diagnostykę.

To tylko kilka przykładów polis dostępnych online, oprócz nich znajdziemy też ubezpieczenia na życie, NNW, a także domu i mienia. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze przemyślmy zakres ochrony.

odszkodowanie z oc sprawcy

Oferta dopasowana do twoich potrzeb

Jak znaleźć ubezpieczenie, które spełni twoje oczekiwania? Wspomniana wcześniej porównywarka OC jest doskonałą odpowiedzią na to pytanie. Korzystając z porównywarek, masz możliwość zweryfikowania ofert wielu różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu, sprawdzisz który zakres ochrony najbardziej ci odpowiada. Jak korzystać z tego narzędzia, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz?

 • Wypełnij formularz – formularz, to w zasadzie kluczowy element wszystkich ubezpieczeń. Przed dokonaniem zakupu musisz odpowiedzieć na szereg często szczegółowych pytań.
  W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych niezbędne mogą okazać się informacje, takie jak
  marka i przebieg pojazdu, wiek kierowcy, pojemność silnika, rok produkcji i inne. Z kolei przy ubezpieczeniach turystycznych z pewnością wymagane będzie określenie celu podróży, odwiedzanego kraju lub chorób przewlekłych.

Choć wypełnienie formularza zajmie sporo czasu, nie powinieneś pominąć żadnego wymaganego pola. Im bardziej szczegółowo odpowiesz na wszystkie pytania, tym lepiej dana oferta będzie dopasowana do twoich potrzeb.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejnymi zaletami kupowania polisy online są mniejsze wydatki, a także mniej czasu
na poszukiwanie ubezpieczenia. Ceny oferowane stacjonarnie, bezpośrednio w filiach ubezpieczycieli, są często wyższe niż ceny internetowe. Wysokość składki obliczona zostanie na podstawie twoich odpowiedzi na kilka prostych pytań – jeśli chcesz zobaczyć jakich, możesz sprawdzić tutaj: https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/. Zakres cen będzie się różnił w zależności od ubezpieczyciela.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here