Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie domu? Jakie daje korzyści?

0
1275

Nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich nieszczęśliwych wypadków ani zapobiec im. Na szczęście mamy możliwość wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia i uniknięcia strat finansowych.

Ubezpieczenie mienia – na czym polega?

Jest to rodzaj polisy, która obejmuje posiadaną nieruchomość, bez względu na to, czy jest to dom, czy mieszkanie oraz jaka jest jego całkowita powierzchnia.  W ten sam sposób można objąć ochroną kawalerkę o metrażu 35 mkw., co 3-piętrową willę. W skład ubezpieczenia mienia wchodzą takie elementy jak:

odszkodowanie z oc sprawcy
  • Mury – zalicza się do nich wszystkie części należące do konstrukcji budynku, takie jak ściany, podłogi, dach czy fundamenty;
  • Elementy stałe – czyli te sprzęty, które zostały zamontowane w mieszkaniu na trwałe. Należą do nich drzwi, okna, meble i sprzęt AGD w zabudowie itp.
  • Mienie ruchome – czyli różnorodne przedmioty i sprzęty znajdujące się w mieszkaniu, które nie są zamontowane na stałe i z łatwością można je wynieść. Należą do nich chociażby: sprzęt elektroniczny, RTV i AGD, meble, książki, ubrania, przedmioty osobiste itp. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że za mienie ruchomo uważa się także zwierzęta domowe.

Ubezpieczenie mienia obejmuje więc całą nieruchomość oraz wszystkie należące do niej pomieszczenia – strychy, piwnice, komórki lokatorskie oraz garaż, o ile znajduje się on w bryle domu (chyba że zapisy w OWU mówią inaczej). Za dodatkową opłatą można rozszerzyć zakres polisy o garaż wolnostojący, a nawet całą działkę, na której stoi nieruchomość, łącznie z infrastrukturą w ogrodzie, placem zabaw dla dzieci, bramą wjazdową czy ogrodzeniem. Oczywiście wiele zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia. W zależności od firmy mogą się one od siebie bardzo różnic. 

odszkodowanie z oc sprawcy

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Warto więc porównać ze sobą kilka ofert, by sprawdzić, która z nich proponuje najlepsze warunki. Szukając korzystnego rozwiązania, dobrze jest również poprosić o pomoc doświadczonego doradcę ubezpieczeniowego. Osoby mieszkające w Szczecinie mogą skorzystać z usług znajdującej się tam multiagencji Eurofinace: https://eurofinance.info.pl/oddzialy/szczecin/ . Współpracuje ona z wieloma renomowanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak: Warta, Proama, PZU S.A, Ergo Hestia, AXA, Compensa czy Inter Risk. Oprócz bogatej oferty proponuje również niskie ceny. Doradcy ubezpieczeniowi Eurofinance w Szczecinie pomogą dobrać taki zakres ochrony, która będzie najlepsza dla danej nieruchomości.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie mienia?

Decydując się na zakup polisy dla domu lub mieszkania, warto pamiętać, że nie wszystkie ze znajdujących się w nich rzeczy zostaną ubezpieczone. Będzie to szczególnie ważna informacja dla kolekcjonerów oraz miłośników broni palnej, ponieważ takie przedmioty jak: rękopisy, dzieła sztuki, kamienie szlachetne i inne zbiory kolekcjonerskie (również te w formie cyfrowej) oraz broń wymagają zakupy osobnej polisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here