Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie domu? Jakie daje korzyści?

0
1147

Nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich nieszczęśliwych wypadków ani zapobiec im. Na szczęście mamy możliwość wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia i uniknięcia strat finansowych.

odszkodowanie z oc sprawcy

Ubezpieczenie mienia – na czym polega?

Jest to rodzaj polisy, która obejmuje posiadaną nieruchomość, bez względu na to, czy jest to dom, czy mieszkanie oraz jaka jest jego całkowita powierzchnia.  W ten sam sposób można objąć ochroną kawalerkę o metrażu 35 mkw., co 3-piętrową willę. W skład ubezpieczenia mienia wchodzą takie elementy jak:

  • Mury – zalicza się do nich wszystkie części należące do konstrukcji budynku, takie jak ściany, podłogi, dach czy fundamenty;
  • Elementy stałe – czyli te sprzęty, które zostały zamontowane w mieszkaniu na trwałe. Należą do nich drzwi, okna, meble i sprzęt AGD w zabudowie itp.
  • Mienie ruchome – czyli różnorodne przedmioty i sprzęty znajdujące się w mieszkaniu, które nie są zamontowane na stałe i z łatwością można je wynieść. Należą do nich chociażby: sprzęt elektroniczny, RTV i AGD, meble, książki, ubrania, przedmioty osobiste itp. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że za mienie ruchomo uważa się także zwierzęta domowe.

Ubezpieczenie mienia obejmuje więc całą nieruchomość oraz wszystkie należące do niej pomieszczenia – strychy, piwnice, komórki lokatorskie oraz garaż, o ile znajduje się on w bryle domu (chyba że zapisy w OWU mówią inaczej). Za dodatkową opłatą można rozszerzyć zakres polisy o garaż wolnostojący, a nawet całą działkę, na której stoi nieruchomość, łącznie z infrastrukturą w ogrodzie, placem zabaw dla dzieci, bramą wjazdową czy ogrodzeniem. Oczywiście wiele zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia. W zależności od firmy mogą się one od siebie bardzo różnic. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Warto więc porównać ze sobą kilka ofert, by sprawdzić, która z nich proponuje najlepsze warunki. Szukając korzystnego rozwiązania, dobrze jest również poprosić o pomoc doświadczonego doradcę ubezpieczeniowego. Osoby mieszkające w Szczecinie mogą skorzystać z usług znajdującej się tam multiagencji Eurofinace: https://eurofinance.info.pl/oddzialy/szczecin/ . Współpracuje ona z wieloma renomowanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, takimi jak: Warta, Proama, PZU S.A, Ergo Hestia, AXA, Compensa czy Inter Risk. Oprócz bogatej oferty proponuje również niskie ceny. Doradcy ubezpieczeniowi Eurofinance w Szczecinie pomogą dobrać taki zakres ochrony, która będzie najlepsza dla danej nieruchomości.

odszkodowanie z oc sprawcy

Czego nie obejmuje ubezpieczenie mienia?

Decydując się na zakup polisy dla domu lub mieszkania, warto pamiętać, że nie wszystkie ze znajdujących się w nich rzeczy zostaną ubezpieczone. Będzie to szczególnie ważna informacja dla kolekcjonerów oraz miłośników broni palnej, ponieważ takie przedmioty jak: rękopisy, dzieła sztuki, kamienie szlachetne i inne zbiory kolekcjonerskie (również te w formie cyfrowej) oraz broń wymagają zakupy osobnej polisy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here