OC, AC, Assistance, czyli kompleksowe wsparcie kierowcy

0
2149

Solidny pakiet ubezpieczeń to podstawa bezpiecznego poruszania się po drogach. Żeby mieć pewność, że w kryzysowej sytuacji nie zostaniemy sami, powinniśmy wykupić polisę, która uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami różnego rodzaju zdarzeń. Obowiązkiem każdego kierującego pojazdem jest wykup OC, inne formy ubezpieczania to już indywidualna decyzja.

odszkodowanie z oc sprawcy

Najpierw obowiązki

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego, kto w Polsce posiada samochód. Chroni ono przed finansowymi skutkami wypadków spowodowanych naszym pojazdem. W razie szkody zadośćuczynienie jest wypłacane z naszej polisy. Niezależnie od firmy jego zakres jest taki sam – reguluje go bowiem odpowiednia ustawa. To, co bywa różne to cena produktu oraz różne bonusy, które poszczególne instytucje dodają do usługi.

odszkodowanie z oc sprawcy

OC wykupione w Polsce działa przez 12 miesięcy w roku, 24 godziny na dobę i to nie tylko na terytorium kraju, w którym została zawarta umowa, ale w innych państwach, m.in. Austrii, Belgii, Bułgarii, Szwecji, Słowacji czy Wielkiej Brytanii. Polisa jest aktywna właściwie w całej Unii Europejskiej i nie tylko. Ten obowiązkowy produkt to dla nas gwarancja, że – w razie wypadku – nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni za szkody wyrządzone innemu uczestnikowi ruchu.

AC dla odpowiedzialnych

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku AC. Wykupienie autocasco nie jest koniecznością – to nasza indywidualna decyzja. Ale warto ją podjąć, bo niesie za sobą wiele korzyści dla właścicieli pojazdów. W Allianz usługa jest dostępna nawet dla 18-letnich samochodów i daje możliwość poszerzenia ochrony o ubezpieczenie Car Assistance, czyli pomoc na drodze 24h na dobę. Specjalnie dla tych, którzy wykupią polisę, dostępny jest prawnik, który służy radą w kryzysowych momentach.

Samo zgłoszenie szkody jest bardzo łatwe – można go dokonać przez internet, aplikację mobliną lub przez telefon. Allianz rekomenduje również sieć warsztatów, w których dokonamy napraw auta oraz proponuje Wariant Warsztat Partnerski, czyli bezgotówkową formę rozliczenia, holowanie, samochód zastępczy i kompleksową naprawę w ponad 100 warsztatach partnerskich. Autocasco pozwala także dokupić dodatek Klauzula Równa Droga gwarantujący brak utraty zniżek z AC w sytuacji uszkodzeń wywołanych wjechaniem w uszkodzony fragment drogi oraz przy zniszczeniu szyb.

Pomoc w drodze

Assistance – kolejna ważna i pomocna usługa. Podobnie jak w wypadku Autocasco, posiadanie go nie jest obowiązkiem kierowcy. To jednak spore udogodnienie, na które powinni zdecydować się szczególnie ci, którzy sporo podróżują autem. Allianz oferuje kilka różnych opcji, m.in. na opony, paliwo i akumulatory.

Assistance opony to szansa na aż dwukrotną pomoc w ciągu roku trwania umowy. W ramach współpracy istnieje możliwość wymiany koła albo kół z uszkodzonymi oponami lub dętkami i holowania pojazdu do najbliższego warsztatu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wariantu paliwowego, przy którym ubezpieczyciel dowiezie paliwo, gdy zabraknie nam go na trasie. Dzięki polisie akumulatorowej silnik naszego samochodu zostanie uruchomiony w razie rozładowania akumulatora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here