Sprytne sposoby na niższą składkę OC

0
2250

Posiadanie ważnego OC i dbanie o ciągłość ochrony to obowiązek każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Jeśli uważasz, że płacona przez Ciebie składka jest za droga, możesz od razu zmienić ubezpieczyciela lub skorzystać z kilku sprytnych sposobów na obniżenie ceny. Poznaj tricki, które pomogą Ci w zaoszczędzeniu pieniędzy!

odszkodowanie z oc sprawcy

Jakie korzyści niesie współwłasność?

Jeden z najpopularniejszych sposobów na obniżenie składki OC to zarejestrowanie samochodu jako współwłasność. Jest korzystny przede wszystkim dla młodych kierowców, którzy kupują pierwszy samochód. Z racji braku doświadczenia na drodze nie przysługuje im wiele zniżek. Ponieważ cena OC wyliczana jest z danych wszystkich właścicieli samochodu, młodzi kierowcy mogą rozważyć dorejestrowanie jako współwłaściciela rodzica.

Jeżeli jeden z Twoich rodziców odmawia bycia współwłaścicielem, bo w razie spowodowanej przez Ciebie kolizji straci przysługujące mu z tytułu bezkolizyjnej jazdy zniżki, poproś o wsparcie drugiego rodzica. Przy wyliczaniu składki OC bowiem liczą się także zniżki współmałżonka.

Sprawdź, jak przebiega dorejestrowanie rodzica: https://kioskpolis.pl/dopisanie-wspolwlasciciela-pojazdu-co-warto-wiedziec/.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jakie korzyści niesie współwłasność

Warto wiedzieć, gdzie szukać

Tanie, lecz jednocześnie korzystne pod względem zakresu i dodatkowych usług OC znajdziesz dzięki użyciu porównywarki ubezpieczeń. To darmowe internetowe narzędzie występuje pod postacią formularza, w którym umieszczasz dane dotyczące właścicieli oraz samego pojazdu. Na ich podstawie zostaną wyliczone przysługujące Ci zniżki. Otrzymasz listę polis ubezpieczeniowych ustawionych od najtańszej do najdroższej. Wybierz tę, która Ci odpowiada. Możesz też nie wybrać żadnej.

Taniej w pakiecie i z góry

Rozważasz zakup nie tylko OC, ale również dodatkowych ubezpieczeń: autocasco, NNW lub Assistance? Nie dobieraj ich w trakcie trwania ochrony OC, lecz zapłać za wszystkie razem. Polisy samochodowe nabywane w pakiecie okażą się znacząco tańsze, niż gdybyś kupował je osobno.

Warto też zapłacić za cały okres ochrony – najczęściej jest to rok – z góry. Niewątpliwie rozłożenie ceny na raty mniej obciąży Twój bieżący budżet, lecz koniec końców zapłacisz więcej.

Taniej w pakiecie i z góry

Targować się czy zmienić ubezpieczyciela?

Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe, z którego usług korzystasz obecnie, spełnia Twoje oczekiwania pod względem zakresu ochrony i dodatkowych usług, a jedynym nieatrakcyjnym elementem jest cena polisy, rozważ udanie się do przedstawiciela. Odbądź z nim szczerą rozmowę. Powołaj się na liczbę lat, przez którą korzystasz z tych samych usług. Podkreśl, że nigdy nie spóźniasz się z opłatą za składki. Walorem będzie również bezkolizyjna historia jazdy.

Ubezpieczyciel może się nie zgodzić na obniżenie ceny OC. W takim wypadku pozostaje Ci złożenie wypowiedzenia i skorzystanie z usług innej firmy. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, jednak pamiętaj: polisa przestanie obowiązywać dopiero w dniu zakończenia okresu ochronnego. Znajdź w internecie formularz, wypełnij go i zanieś lub wyślij.

Ważne: zanim okres ochrony dobiegnie końca, wykup nowe OC. Zwłoka może sprawić, że dojdzie do przerwania ciągłości. To z kolei wiąże się z wysokimi grzywnami. Za zaledwie jeden dzień bez OC grozi Ci nawet kilka tysięcy złotych kary!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here