OC w liczbach – zobacz, jak ubezpieczenie chroni Cię przed zagrożeniami

0
1918

Każdy, kto jest właścicielem pojazdu mechanicznego, ma obowiązek wykupić OC. Brak ważnego ubezpieczenia może nas sporo kosztować – w przypadku samochodu osobowego nawet 4000 złotych! To niemałe kwoty, które powinny skutecznie odstraszać przed brakiem ważnej polisy. Ale posiadanie OC to nie tylko gwarancja tego, że nie zapłacimy kary. To również pewność bezpieczeństwa na drodze w różnych, kryzysowych sytuacjach.

Więcej odszkodowań

Jak podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, wartość wypłaconych w 2017 roku odszkodowań za wypadki drogowe z OC i AC wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o 6 procent i wyniosła prawie 10,2 miliarda złotych [1].

To najlepszy dowód na to, że posiadanie ważnej polisy jest realną ochroną przed problemami. Statystyki pokazują, że najwięcej zgłoszonych wypadków odbyło się w październiku i w maju, a więc w okresach przejściowych między kolejnymi sezonami. Daje to obraz tego, z jakimi problemami najczęściej zmagają się kierowcy. Nowa sytuacja i inne warunki atmosferyczne równają się większemu ryzyku.

Zapewnij sobie spokój

Dane statystyczne pokazują również, że w ubiegłym roku przybyło ponad 840 tysięcy pojazdów objętych polisą OC. Niestety, nie zmienia to smutnego faktu, że wciąż ogromna liczba kierowców nie ubezpiecza swoich samochodów, ryzykując tym samym spokojem, zdrowiem i karami finansowymi. UFG podaje, że takich pojazdów jest aż 80 tysięcy.

odszkodowanie z oc sprawcy

A dobra umowa to gwarancja spokoju na drodze. UNIQA oferuje różne pakiety OC, spośród których każdy może wybrać ten idealny. Niektóre z nich gwarantują nawet możliwość sfinansowania ewentualnej rehabilitacji poszkodowanego w wypadku, Mini AC w cenie i NNW kierowcy z wysoką sumą zabezpieczenia. Oprócz tego tradycyjne finansowanie szkody z OC oraz ochrona kierowcy i pasażerów.

Prawo i rozsądek

Posiadanie polisy OC to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale też przejaw zdrowego rozsądku. Bo gwarantuje ona pomoc razie jakichkolwiek problemów spowodowanych przez ubezpieczonego. A wypadki chodzą po ludziach. Raport policji podaje, że w 2017 roku zgłoszono 32 760 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. Ale to nie wszystko. Ubiegły rok to aż 436 469 kolizji [2].

W związku z tymi zdarzeniami, aż 6 miliardów złotych otrzymały ofiary i ich bliscy z OC sprawców groźnych sytuacji.

Wszystkie te liczby wskazują jasno, że OC to nie kaprys, lecz obowiązek. Próba uniknięcia jego zakupu jest więc nie tylko łamaniem prawa, ale też działaniem wbrew rozsądkowi.

Wybór odpowiedniej polisy (link) powinien być poprzedzony dokładną analizą. Zastanówmy się, jak szerokiej ochrony potrzebujemy, jak dużo jeździmy samochodem i czego oczekujemy. Tym, którzy często podróżują, przyda się szerszych pakiet, który zapewni dodatkowe korzyści.

Źródła:

[1] https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page220.jspx?_afrLoop=23404002168898117&infid=146&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=ms91a4ejq_63

odszkodowanie z oc sprawcy

[2] http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here