Odkup odszkodowań OC przez firmę odszkodowawczą XPRIME

0
1020

Decyzja o skorzystaniu z odkupu odszkodowania jest podejmowana przez coraz większą liczbę kierowców. Jest to związane przede wszystkim z unikaniem wchodzenia na drogę sądową. Procesy sądowe w Polsce są bardzo często przewlekłe, co jest czasochłonne, jak też wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz stresem. W firmach zajmujących się odkupywaniem odszkodowań, jak Xprime, można liczyć na szybkie załatwienie sprzedaży odszkodowania. W wielu firmach można liczyć na wysoki standard obsługi klientów i minimum formalności. W ten sposób w krótkim czasie można uzyskać wypłatę pieniędzy za cesję wierzytelności.

odszkodowanie z oc sprawcy

Jak szybko można uzyskać wypłatę?

W większości firm czy kancelarii prawnych zajmujących się odkupem odszkodowań można liczyć na krótkie terminy, w których zostanie zrealizowana analiza dokumentacji od ubezpieczyciela. Na podstawie takiej analizy ustalana jest kwota, którą firma wypłaci poszkodowanemu w kolizji drogowej, który nie uzyskał zadowalającego odszkodowania. Skorzystanie z cesji wierzytelności pozwala liczyć na:

  • brak konieczności wchodzenia na drogę sądową z ubezpieczycielem, gdyż poszkodowany przestaje być stroną w sprawy,
  • uzyskanie znacznie szybciej dodatkowych pieniędzy.

Do zalet sprzedaży praw do odszkodowania można zaliczyć to, że nie trzeba już przejmować się taką sprawą. Odzyskiwaniem odszkodowania zajmuje się wybrana firma, a poszkodowany może korzystać z wypłaconych środków finansowych. Pozwala to znacznie przyśpieszyć moment, w którym uzyska się należne pieniądze.

odszkodowanie z oc sprawcy

Kto może skorzystać z usług odkupu odszkodowania?

Jeśli poszkodowani w wypadku po uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela uważają, że nie otrzymali odpowiedniej sumy pieniędzy, mogą decydować się na skorzystanie z usług odkupu ubezpieczenia. Dotyczy to osób, które były poszkodowanymi w kolizji z OC sprawcy, jak też sprawców wypadków, którzy posiadają ważną polisę AutoCasco. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że możliwość cesji wierzytelności występuje jedynie do 3 lat od momentu wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Warto to brać pod uwagę, gdy ma się przekonanie, że środki finansowe wypłacone przez ubezpieczyciela nie są zadowalające.

Jak wygląda proces odkupu odszkodowania w firmie XPRIME?

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług firmy XPRIME przy odkupie odszkodowania, pozwala korzystać z prostych procedur, które są w stanie zapewnić szybkie załatwienie sprawy. Przebieg procesu sprzedaży odszkodowania obejmuje zgłoszenie się do firmy XPRIME w celu przekazania dokumentów, które będą podlegać analizie. Po analizie kosztorysów naprawy firma przedstawia propozycję dopłaty do szkody. Następnie klienci mają możliwość zrezygnowania lub akceptacji wskazanej kwoty. Po akceptacji firma przygotowuje umowę cesji wierzytelności. Przy załatwianiu całej sprawy w formie zdalnej klient otrzymuje umowę cesji, która po podpisaniu jest przesyłana do firmy XPRIME. Wówczas następuje finalizacja całego procesu sprzedaży odszkodowania, a firma przelewa należne klientowi środki finansowe na wskazane konto bankowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
odszkodowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here